Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
29/07/2020 - 14:10

Zbudowali turbinowe rondo, które ma rozładować korki w kierunku Nowego Sącza

Gigantyczne korki w sezonie urlopowym i podczas weekendów, tak do tej pory często wyglądał wyjazd ze Szczawnicy w kierunku Nowego Sącza. Nierzadko zajmowało to nawet i ze dwie godziny. Czy położy temu kres właśnie zakończona przebudowa ronda w Krościenku nad Dunajcem?

Dwa pasy na woltach od strony Nowego Sącza i  Szczawnicy, przebudowane chodniki oraz przejścia dla pieszych z oświetleniem, tak wygląda  teraz skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 969  z drogą powiatową w Krościenku nad Dunajcem. Dotychczasowe rondo zostało przebudowane na rondo turbinowe.

Czytaj też Szynobus zamiast mostu na Kamienicy już kursuje. Ile kosztuje bilet? 

Zrealizowana przez wojewódzki samorząd inwestycja ma być lekarstwem na korki, które tworzyły się  właśnie w tym miejscu w sezonie urlopowym i podczas weekendów. Wyjazd ze Szczawnicy w kierunku Nowego Sącza czy Nowego Targu  nierzadko zajmował  nawet i ze dwie godziny.  

- Dzięki przebudowie korzystający z ronda będą mogli przemieszczać się sprawniej i bezpieczniej – podkreśla marszałek Małopolski Witold Kozłowski. -  W działaniach zarządu województwa  kierujemy się  ideą zrównoważonego rozwoju i w ten sposób działamy. To przedsięwzięcie  jest tego doskonałym przykładem – dodaje Kozłowski.

Czytaj też Najpierw remont jezdni potem zbudują rondo. Nowy Sącz w budowie  

Koszt przebudowy ronda to ponad 1,7 mln zł

To niejedyna inwestycja zrealizowana w ostatnim czasie przez wojewódzki samorząd.  Z  końcem roku przebudowano też inne skrzyżowanie na drodze ze Starego Sącza w Pieniny. Rondo pojawiło się w Zabrzeży w miejscu, gdzie przecinają się dwie drogi wojewódzkie 968 i 969. Tam  również sezonach turystycznych i w weekendy tworzyły się duże korki.

[email protected] fot. UMWMDziękujemy za przesłanie błędu