Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
15/07/2020 - 07:40

Najpierw remont jezdni potem zbudują rondo. Nowy Sącz w budowie

Huk maszyn, miejscami kupa gruzu i zerwany asfalt. Tak wygląda ulica Broniewskiego w Nowym Sączu, która wreszcie doczekała się remontu, o co mieszkańcy osiedla zabiegali od lat. No i wreszcie się doczekali.

Po zapadniętym i  popękanym asfalcie codziennie przejeżdżały tysiące aut. Szczególnie po deszczu ulica Broniewskiego wyglądała jak obraz nędzy i rozpaczy. Teraz wreszcie ruszył długo wyczekiwany remont. Roboty są prowadzone na odcinku od ulicy Lwowskiej do ulicy Batalionów Chłopskich.

Czytaj też Zamienią kupę piachu w obwodnicę z trzema pasami ruchu i trzema tunelami  

Jak informuje sądecki magistrat, do wymiany idzie sześćset metrów jezdni. Będą też nowe chodniki, zatoki postojowe i autobusowe, wraz z krawężnikami i obrzeżami.

- Dodatkowo powstanie osiemdziesiąt osiem nowych miejsc postojowych w projektowanych zatokach postojowych przy jezdni –zapowiada prezydent Ludomir Handzel.

To nie koniec dobrych wiadomości. Na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego, Barskiej i Paderewskiego sygnalizację świetlną zastąpi rondo.

Na osiedlu poprawi się też bezpieczeństwo, bo będzie wykonane nowoczesne oświetlenie przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicami Okulickiego i Batalionów Chłopskich oraz na wlocie do ulicy Lwowskiej, a także dwóch przejść w rejonie szkół.

Czytaj też Naćpany kierowca jeździ miejskim autobusem. To się może zdarzyć w Sączu? 

Wedle deklaracji sądeckiego magistratu wszystko ma być gotowe na koniec grudnia tego roku.

jagienka.michalik@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny - katalog