Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
28/07/2020 - 14:40

Szynobus zamiast mostu na Kamienicy już kursuje. Ile kosztuje bilet?

Do centrum Nowego Sącza mają ledwie siedem kilometrów, teraz przez zamknięty, uszkodzony most na Kamienicy muszą pokonywać nawet trzydzieści. Mieszkańcy trzech ulic z sądeckiego osiedla Zawada i gminy Kamionka Wielka jak na zmiłowanie czekają na budowę tymczasowej przeprawy. Na razie doczekali się koła ratunkowego w postaci szynobusu, który ruszył na tory.

Szynobus „bis”, bo ten pierwszy był ratunkiem w czasie budowy mostu heleńskiego, kursuje od poniedziałku. Ostatecznie, dzięki urzędowi marszałkowskiemu, który szybko dogadał się z Przewozami Regionalnymi na trasie Nowy Sącz-Ptaszkowa kursuje piętnaście dodatkowych składów. Oprócz tego   pośpieszny pociąg „Jaworzyna” relacji Kraków – Krynica – Kraków zatrzymuje się teraz na wszystkich stacjach i przystankach pomiędzy Grybowem a Nowym Sączem. Oznacza to, że łączna liczba kursów wzrosła aż do trzydziestu sześciu w dni robocze.

Czytaj też Katastrofa na podporze. Ludziom puściły nerwy na zamkniętym moście w Nowym Sączu

Ci, którzy z aut i komunikacji autobusowej przesiedli się do pociągu, teraz na czasie. Podróż między Ptaszkową a Nowym Sączem zajmuje teraz dwadzieścia minut. Szynobus „bis”, w przeciwieństwie do tego pierwszego, nie jest darmowy. Ile trzeba płacić za przejazd?  

Na trasie obowiązuje specjalna oferta biletowa pod nazwą „Taryfa Górska” – informuje urząd marszałkowski. -  W ramach oferty dostępne są bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę oraz „tam i z powrotem”, a także bilety odcinkowe miesięczne imienne na przejazd „tam i z powrotem”. Przykładowo, za bilet jednorazowy normalny ze stacji Nowy Sącz do Ptaszkowej zapłacimy 4,40 zł, za bilet w obie strony 8,80 zł, a za bilet miesięczny na przejazd w obie strony 100 zł.

Czytaj też Jak pani major z wojskiem chce budować w Sączu most na Kamienicy [ZDJĘCIA]

  Dodatkowo, trasa Ptaszkowa – Nowy Sącz mieści się w obszarze obowiązywania oferty specjalnej  „Taryfa Sądecka”. Oferta zawiera bilety strefowe czasowe i strefowe miesięczne imienne, obowiązuje w pociągach Spółek Polregio oraz Koleje Małopolskie, a także uprawniające do przejazdów środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez miasto Nowy Sącz, na obszarze miasta Nowego Sącza i gmin, które zawarły z miastem porozumienia międzygminne. Bilety są łatwo dostępne poprzez bezpłatną aplikację mobilną iMKA, wchodzącą w skład stworzonego przez województwo małopolskiego systemu Małopolska Karta Aglomeracyjna.

Czytaj też Ale gigant! Nasuwają już przęsła na podpory nowego mostu w Kurowie [WIDEO]

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. UMWMDziękujemy za przesłanie błędu