Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
25/01/2021 - 11:30

Wypadek podczas odśnieżania dróg. Pługopiaskarka zatrzymała się na skarpie

Tegoroczna zima dała się we znaki nie tylko kierowcom, ale także drogowcom odpowiedzialnym za odśnieżanie dróg. Jak widać na poniższym zdjęciu, oni też czasem są bezsilni i sami mają problemy z poruszaniem się po śliskich, zaśnieżonych drogach.

Drogowcy dwoją się i troją, aby drogi były przejezdne. Niestety walka z żywiołem nie należy do najłatwiejszych. Czasem nawet kierowcy pługopiaskarek mają problemy z przejazdem.

Zobacz też Fatalne warunki na drogach. W Librantowej policja kieruje ruchem [ZDJĘCIA]

Z informacji przekazanych nam przez Czytelnika wynika, że minionej nocy, kierowca pługa zjechał z drogi i zatrzymał się na skarpie. Do wypadku doszło we Florynce przy skręcie na Brunary.

Do podobnej sytuacji doszło kilka dni temu na pograniczu gminy Korzenna i Chełmiec. Pług odśnieżający drogę w Klimkówce w kierunku Słowikowej, przewrócił się na bok. Śniegu było tak dużo, że nie było widać drogi. Prawdopodobnie kierowca zjechał z jezdni do rowu i w ten sposób przewrócił samochód na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zobacz też Wypadek podczas odśnieżania dróg. Pług przewrócił się na bok

- Dzisiejsza pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu czy marznącego deszczu, powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj – przestrzega podkom. dr Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji. (r.ga[email protected] Fot. M.Grzyb, p.Sylwester/Sądeckie Drogi)Dziękujemy za przesłanie błędu