Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
26/04/2024 - 08:05

Jaka będzie pogoda na majówkę w Nowym Sączu. Ta aura pędzi do nas z prędkością wyścigówki

Wystarczy wziąć trzy dni urlopu, żeby mieć aż dziewięć dni wolnych od pracy. Kto żyw szykuje się do długiego majowego weekendu. Wszyscy liczą na ładną pogodę. Czy aura okaże się łaskawa?

Aura na długi majowy weekend potrafi płatać figle

Bywało, że ładna pogoda  kończyła się z ostatnim dniem kwietnia, kiedy cała Polska przymierzała się do grillowania. Zaraz potem robiło się zimno, mokro i nieprzyjemnie. Jak będzie tym razem? Czy pierwsze dni najpiękniejszego  miesiąca roku  zaskoczą nas promiennym słońcem, czy jednak będzie pochmurnie i deszczowo.

Czytaj też Nadzwyczajna dziewczyna z Nowego Sącza maszeruje po wielką sławę. Fani za nią po prostu szaleją [ZDJĘCIA][WIDEO] 

Ładna pogoda się rozkręca

Wiosna w końcu odnalazła swój GPS i pędzi do nas z prędkością wyścigówki. Od piątku zacznie się rozkręcać i rozgrzewać nasze dni - czytamy na profilu Centrum Modelowania Meteorologicznego na Facebooku.

Pogoda na majówkę  zapowiada się znacznie lepiej niż wskazywały na to wcześniejsze  prognozy.  Temperatury mogą wynieść nawet około 25 stopni Celsjusza.

Czytaj też Przed majówką możemy w w sklepach przeżyć lekki szok. W tym roku grillowanie tanie nie będzie 

Rekordu nie pobijemy?

Według kolejnej,  długoterminowej prognozy, okres od 29 kwietnia do 5 maja może w wielu miejscach Polski być cieplejszy nawet o ponad 3 stopnie od średniej z lat 1991-2020.  Niewykluczone, że  aura okaże się lepsza niż zazwyczaj, i to praktycznie w całym kraju. Mało prawdopodobne jednak, by temperatury zbliżyły się do rekordu zanotowanego 1 maja 2012 roku, kiedy to w centrum i na południu Polski zanotowano nawet 30 stopni Celsjusza.

Czytaj też Oszuści znowu ruszyli u nas do akcji. Ludzie się łapią na ten przekręt bardzo na czasie  

Wstępem do  poprawy pogody będzie już ten weekend

W sobotę w najcieplejszym momencie w ciągu dnia   termometry wskażą 17 stopni. Będzie na ogół słonecznie, choć momentami może przelotnie pokropić deszcz.  W niedzielę bez opadów, a słupki rtęci dotrą do 21  kresek. ([email protected]) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu