Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
16/10/2020 - 14:20

Wraca sprawa senatora Koguta. Są kolejne elementy śledczej układanki

Po tym jak w kwietniu były sądecki senator Stanisław Kogut wyszedł na wolność, która kosztowała go osiemset tysięcy złotych poręczenia majątkowego, zrobiło się o nim cicho. Teraz pojawił się kolejny element w śledczej łamigłówce. CBA zatrzymało związanego z biurem parlamentarnym Koguta radcę prawnego.

Jak dotąd w trwającym od blisko trzech lat śledztwie w sprawie korupcji i powoływania się na wpływy w małopolskich instytucjach państwowych i samorządowych zarzuty przedstawiono 26 podejrzanym, w tym byłemu senatorowi.

Teraz agenci zatrzymali kolejne dwie osoby. Marcina K. radcę prawnego związanego z biurem senatorskim Koguta oraz przedsiębiorcę Andrzeja K.

Czytaj też Kogut wychodzi z więzienia. Jak udało się wyciągnąć na wolność byłego senatora?

- Zatrzymani usłyszą w prokuraturze zarzuty podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu przejęcia na własność jednej z kamienic położonych w centrum Krakowa. W zamian za przysługę uzyskali obietnicę korzyści majątkowej w postaci udziałów we własności nieruchomości oraz gotówki w kwocie 1,5 mln złotych” – podaje CBA.

 Czytaj też Trefny hotel „Cracovia” zaprowadzi Koguta do aresztu i wyautuje go na zawsze z polityki?

Według śledczych zatrzymani powoływali się na wpływy m.in. u senatora oraz w komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości.

Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań – poinformowało CBA. ([email protected])


Dziękujemy za przesłanie błędu