Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
02/08/2023 - 13:25

Wandale mieli dobrą zabawę, a teraz dzieci nie mogą korzystać z placu zabaw

Sądecka policja szuka wandali, którzy zdewastowali ogrodzenie piaskownicy na placu zabaw na osiedlu Gorzków. Dzieci nie mogą obecnie z niego korzystać.

Do demolki ogrodzenia piaskownicy doszło w nocy z 30 na 31 lipca. Wandale je zniszczyli.

- Uprzątnęliśmy wyrwane i porozrzucane elementy ogrodzenia: słupki, podmurówki, pogięte panele siatkowe – powiedział „Sądeczaninowi” Bogusław Sokulski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Siła” w Nowym Sączu. – Zabezpieczyliśmy wszystkie ostre, wystające elementy po wyrwanych słupkach. Odgrodziliśmy taśmami cały plac zabaw, żeby dzieci z niego nie korzystały.

Czytaj także: Spalarnia w Nowym Sączu: uchwałą rady miasta zajmie się Wojewódzki Sąd Administracyjny

Prezes spółdzielni „Siła” w tej chwili nie umie precyzyjnie określić, kiedy dzieciaki będą mogły korzystać z tego placu zabaw.

- Już rozglądamy się za wykonawcą, który podejmie się remontu ogrodzenia piaskownicy – dodaje prezes spółdzielni „Siła” w Nowym Sączu. – Łatwo nie będzie, bo sezon budowalny w pełni. Chcemy, by nowe ogrodzenie wokół piaskownicy zostało postawione jak najszybciej.

Spółdzielnia zgłosiła szkodę do ubezpieczyciela.

([email protected], fot. czytelniczka.), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Wandale nie mieli litości na osiedlu Gorzków. Straty nie są małe
W ostatni weekend wandale zdewastowali plac zabaw przy ulicy Reguły na osiedlu Gorzków w Nowym Sączu. Spółdzielnia „Siła”, która jest administratorem terenu i wspomnianego placu zabaw szacuje straty na prawie 5 tysięcy złotych. Sprawą zajmuje się już sądecka policja.


Dziękujemy za przesłanie błędu