Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
20/05/2019 - 19:50

W Krakowie urodziły się sześcioraczki. Rodzice mieszkają niedaleko... Łącka!

Maluchy przyszły na świat w poniedziałek przed południem w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Cała Polska gratuluje rodzicom, którzy mieszkają niedaleko Łącka!

- To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce. Taka ciąża zdarza się raz na 4,7 miliarda wszystkich ciąż na świecie, to bardzo rzadki przypadek - mówi w wypowiedzi dla gazety.pl rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.

Jak zdradziła rzeczniczka, lekarze do ostatniej chwili byli przekonani, że na świat przyjdą pięcioraczki. Dopiero w chwili narodzin okazało się, że jest jeszcze jedno dziecko.

czytaj też Dają 500 plus po nowemu. Co się teraz zmieniło

Sześcioraczki przyszły na świat przez cesarskie cięcie. Lekarze odbierający poród przekazali, że mama sześcioraczków czuje się dobrze, a dzieci przebywają obecnie w inkubatorach. Każde z nich waży około jednego kilograma – pisze gazeta.pl

Rodzicom sześcioraczków pogratulował prezydent Andrzej Duda.

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski wyraził nadzieję, że wkrótce będzie okazja, żeby spotkać się z rodziną i wręczyć upominek – podaje Radio Kraków. - Władze Warszawy przekazały ubranka, a klub sportowy Cracovia obiecał dzieciom... dożywotnie karnety na mecze Pasów! Z tym drugim upominkiem jest jednak mały problem. Okazało się bowiem, że rodzice kibicują Wiśle – czytamy na stronie krakowskiej rozgłośni.  

Mama maluchów - o czym donosi klub na Twitterze podziękowała klubowi za ten gest

 Czytaj też Jak mieć dziewięcioro dzieci, nie zwariować i pogonić dziennikarzy z programu „Zamiana żon"

Mama sześcioraczków ma 29 lat. Oboje z mężem mają już 2,5-letniego syna. Pochodzą z Tylmanowej w Gminie Ochotnica Dolna. To niecałe dziewięć kilometrów od Łącka. Licząca 2,6 tys. mieszkańców wieś jest  położona w Dolinie Dunajca, na pograniczu Gorców i Beskidu Sądeckiego. Słynie z przepięknych krajobrazów. Teraz będzie słynąć z szóstki wyjątkowych maluchów. Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału. 

[email protected] fot. ilustracyjne pixabayDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)