Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
14/09/2019 - 22:35

Stary Sącz: uwaga kanalizuje się ulica Bazelicha. Są pieniądze na przyłącza

W ślad za trwającą cały czas rozbudową sieci kanalizacyjnej w gminie Stary Sącz podłączyć się mogą do niej kolejni mieszkańcy. Tym razem kolej na tych, którzy mają nieruchomości przy ul. Bazelicha. Przy czym gmina proponuje stosowne dofinansowanie.

W czerwcu tego roku donosiliśmy w relacji z sesji, że radni podjęli decyzję – z przyczyn proceduralnych związanych m.in. z koniecznością weryfikacji regulaminu w ślad za wprowadzeniem obostrzonych przepisów w sprawie ochrony danych osobowych (RODO) – o zawieszeniu budżetu obywatelskiego gminy na rok 2019. Jednocześnie radni zadecydowali, że środki zabezpieczone na BO w budżecie gminy na ten sam rok przeznaczone zostaną na m.in. dofinansowania do instalacji dla tych mieszkańców, którzy zdecydują się na wpięcie do gminnej kanalizacji.

Zobacz też: Stary Sącz: wszystko, co chcecie wiedzieć o budowie kanalizacji jest tu

Teraz słowo zamienia się w czyn i mieszkańcy nieruchomości przy ul. Bazelicha, gdzie sieć jest już gotowa i można podpinać nieruchomości wraz z projektem przyłącza otrzymają od razu wniosek o wspomniane dofinansowanie. Jak to wygląda w szczegółach? Dopłata wynosi 100 zł do 1 metra bieżącego kanalizacji i 500 zł do studzienki kanalizacyjnej – nie więcej jednak niż 10 tys. zł.

Zobacz też: Stary Sącz: Budżet Obywatelski zawieszony, a co z pieniędzmi?

Przypomnijmy przy okazji, że stawka jest wysoka, bo jeśli chodzi o wpięcie się do sieci wodociągowej, to prawo zezwala na to, by mieszkańcy podejmowali decyzje indywidualnie - upraszczając - nie ma takiego obowiązku – ale już w przypadki sieci kanalizacyjnej właściciele nieruchomości mogą zostać do tego zobligowani na mocy postępowania administracyjnego. Oczywiście w podobnej sytuacji o skorzystaniu z wsparcia finansowego gminy nie ma już mowy. Wnioski do pobrania na drugim pietrze Urzędu Miejskiego w Starym Sączu w referacie zajmującym się przygotowaniem inwestycji. 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)