Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
24/06/2019 - 12:10

Stary Sącz: Budżet Obywatelski zawieszony, a co z pieniędzmi?

Mamy dobrą i złą wiadomość dla mieszkańców gminy Stary Sącz. W tym roku Budżetu Obywatelskiego nie będzie, ale 400 tysięcy zabezpieczone na ten cel w budżecie i tak trafią do mieszkańców i to w bardzo zbożnym celu.

Za zgodą radnych władze gminy Stary Sącz zdecydowały o zawieszeniu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wynika to miedzy innymi ze zmian, które wprowadzono w ich regulaminach odgórnie związanych m.in. z funkcjonowaniem RODO, czyli przepisów o ochronie praw osobowych. Zmiany te trzeba w sposób przemyślany przełożyć na warunki starosądeckie a to wymaga czasu. Choćby po to, by uniknąć jakichkolwiek niejasności przy składaniu i weryfikacji wniosków.

Zobacz też: Stary Sącz: wiemy, które drogi idą do remontu już w najbliższym czasie

Jak zaznacza burmistrz Jacek Lelek nie oznacza to w żadnym wypadku, że gmina w ogóle rezygnuje z tej inicjatywy, która cieszy się wśród mieszkańców ogromnym zainteresowaniem i w ramach której zrealizowano już kilka znaczących dla społeczności przedsięwzięć takich jak siłownie zewnętrzne, place zabaw czy boiska.

Co w takim razie z 400 tysiącami, które były zarezerwowane na ten cel w tegorocznym budżecie Starego Sącza? Otóż samorządowcy postanowili przeznaczyć je na wymianę starych palenisk na ekologiczne. – Zdecydowaliśmy się na uruchomienie dodatkowego programu – podkreśla burmistrz.

Szczegóły już niebawem, ale z szacunków władz gminy wynika, że uda się dzięki temu zlikwidować aż około 100 „kopciuchów”.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu