Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
31/07/2018 - 12:45

Stary Sącz: wszystko, co chcecie wiedzieć o budowie kanalizacji jest tu

Władze Starego Sącza uruchomiły właśnie Biuro Nadzoru Budowy, które ma stać się punktem informacyjnym dla wszystkich mieszkańców z terenów objętych rozbudową kanalizacji w mieście. Co tu będzie można załatwić?

Budowa kanalizacji i rozbudowa wodociągu to największe dotychczasowe przedsięwzięcie inwestycyjne w gminie Stary Sącz. Dlatego gmina uruchomiła Biuro Nadzoru Budowy, gdzie można będzie zasięgnąć informacji o przebiegu i zakresie prowadzonych robót.

- Mieszkańcy będą mogli tu przyjść i na przykład zobaczyć na mapach, którędy dokładnie będzie szła kanalizacja po ich gruncie, uzgodnić dogodny termin, w którym będzie można prowadzić prace na ich posesji - precyzuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Stary Sącz: Za 27 milionów 2228 mieszkańców dostanie kanalizację

Takie rozwiązanie zminimalizuje utrudnienia dla wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie stron: wykonawcy a przede wszystkim mieszkańców, którzy dzięki temu nie będą musieli choćby rezygnować z planów urlopowych lub odwrotnie - będą mogli wcześniej zorganizować sobie wolne na czas robót czy przygotować działkę na wejście robotnków.

Biuro mieści się w Starym Sączu przy ul. Stefana Batorego 30 (naprzeciw Urzędu Miejskiego, w budynku gdzie do tej pory funkcjonowały delikatesy Centrum) na drugim piętrze i otwarte będzie w środy i czwartki w godzinach od 11. do 14. Gmina nie będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem biura.

Zobacz też: Stary Sącz chce przejąć drogę wojewódzką 969. Po co im taki ambaras?

Cała inwestycja podzielona jest na kilka zadań. Pierwsze z nich to rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej dla południowej części Starego Sącza o długości ponad 2 km, zaplanowana na drugi i trzeci kwartał 2018 roku. Już niebawem ruszy zaplanowana na 2 lata budowa m.in. sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Bazielicha i Dunajcowej, Węgierskiej.

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej dla zachodniej części Starego Sącza to zadanie numer trzy. Budowa10,7 km sieci potrwa do końca 2020 roku a ma rozpocząć się już w trzecim kwartale roku obecnego.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog