Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
08/10/2019 - 13:10

Stanisław Święs z Wawrzki świętuje setne urodziny [ZDJĘCIA]

Stanisław Święs z gminy Grybów przeżył sto lat. Teraz z uśmiechem na twarzy czeka na kolejne jubileusze. W jego uroczystości urodzinowej wzięła udział nie tylko rodzina, ale także samorządowcy, kapłani i mieszkańcy Wawrzki.

Stanisław Święs z Wawrzki, który przez dwadzieścia pięć lat był sołtysem wsi i kościelnym, świętuje setne urodziny. W sobotę (28 września) rodzina przygotowała dla niego uroczystość jubileuszową. Świętowanie rozpoczęła msza w intencji jubilata, która została odprawiona w dawnej cerkwi. Wzięli w niej udział m.in. wójt gminy Grybów Jacek Migacz, kapłani z Florynki, sołtys Wawrzki Marian Kmak, radny Jan Smoła oraz rodzina i mieszkańcy.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy przeszli do remizy strażackiej. Tam złożyli jubilatowi życzenia i przybliżyli jego życiorys.

- Kochany jubilacie, najdroższy dziadku Stasiu. Urodziłeś się 30 września 1919 roku. To były trudne czasy, tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Twoje dzieciństwo naznaczone było ciężką pracą, nieraz głodem, rozstaniem z ojcem, który musiał iść na wojnę. W twoją młodość, gdy miałeś 20 lat, wdarła się kolejna wojna z całymi jej okrucieństwami: bólem, strachem o bliskich - mówiła podczas uroczystości wnuczka pana Stanisława.  

- Obserwując pana twarz w kościele, było widać głębokie przeżycia związane ze świętowaniem setnych urodzin. Tak jak już usłyszeliśmy, pana życie nie zawsze było łatwe, ale szczęśliwe. W imieniu własnym, rady gminy Grybów oraz całej społeczności życzę panu wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego. Zaś, tym którzy mają okazję spotykać się z panem, życzę, by czerpali jak najwięcej z pana życiowej mądrości - mówił włodarz gminy Grybów Jacek Migacz.

Wójt przekazał jubilatowi listy gratulacyjne od premiera Mateusza Morawieckiego oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, a także kosz pełen kwiatów.

RG [email protected], Fot. UG Grybów

Stanisław Święs z Wawrzki świętuje setne urodziny
Stanisław Święs z gminy Grybów przeżył sto lat. Teraz z uśmiechem na twarzy czeka na kolejne jubileusze. W jego uroczystości urodzinowej wzięła udział nie tylko rodzina, ale także samorządowcy, kapłani i mieszkańcy Wawrzki.


Dziękujemy za przesłanie błędu