Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
08/03/2024 - 15:10

Przez lata dbał o bezpieczeństwo sądeczan. Teraz pełni tę misję w Rzeszowie

Inspektor Jarosław Tokarczyk od kilku dni jest komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie. Za sobą ma trzydzieści lat pracy w tej formacji. Przypomnijmy, że inspektor Tokarczyk dbał w przeszłości o bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny.

Stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie objął kilka dni temu. Wcześniej – od 20 stycznia tego roku miał powierzone obowiązki komendanta.

Duży awans zawodowy i duże wyzwanie

Czytaj także: Kiedyś w Nowym Sączu były wszędzie. Teraz znikają jeden po drugim, jak kamfora

- Dla mnie jest to bardzo duży awans zawodowy – powiedział „Sądeczaninowi” insp. Jarosław Tokarczyk.. – Pierwszego marca odebrałem decyzję ministra spraw wewnętrznych o powołaniu mnie na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie. Odpowiadam za cały garnizon podkarpacki, który liczy ponad 4,7 tysiąca policjantów i policjantek oraz ponad tysiąc pracowników cywilnych. Garnizon podkarpackiej policji jest znacznie większy od garnizonu świętokrzyskiego, gdzie pełniłem przez cztery lata służbę.

Garnizon podkarpacki ma 21 komend, w tym cztery miejskie. Komendant Tokarczyk z ogromnym sentymentem wspomina pracę w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie.

Zawsze był i będzie sentyment do Nowego Sącza i Sądecczyzny

Czytaj także: Karkołomne wyzwanie przed tym szpitalem. Najpierw musi być pod górkę, by było lepiej [WIZUALIZACJA, ZDJĘCIA]

- Oczywiście, że sentyment jest, bo jestem mieszkańcem Sądecczyzny – dodaje insp. Tokarczyk. – Jeśli chodzi o piękną Sądecczyznę pracowałem w tym regionie prawie 25 lat. Pełniłem służbę na różnych stanowiskach, a ostatnie dziesięć w ścisłym kierownictwie sądeckiej policji, w tym pięć lat kierowałem Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu. Bardzo dobrze wspominam służbę w tej jednostce i współpracę z samorządami Sądecczyzny.

Jak przebiegała jego kariera na Sądecczyźnie

Czytaj także: Mogła być perełką w Nowym Sączu. Teraz żal patrzeć [ZDJĘCIA]

Inspektor Jarosław Tokarczyk pracę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Komisariacie Policji w Piwnicznej - Zdroju. W latach 2000-2003 był oficerem dyżurnym w sądeckiej komendzie, a potem przez wiele lat pracował w wydziale konwojowym. 16 czerwca 2011 roku awansował na stanowisko zastępcy, a 1 października 2014 roku na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Rok później insp. Jarosław Tokarczyk został komendantem sądeckiej policji. Jak wspomina nasz rozmówca, w Nowym Sączu nabył duże doświadczenie, które potem procentowało w kolejnym miejscu pracy w województwie świętokrzyskim

Od 4 maja 2020 roku był już pierwszym zastępcą komendanta policji w Kielcach. Od 1 marca 2024 jako komendant dowodzi podkarpackim garnizonem policji.

([email protected], fot. podkarpackapolicja.gov.), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu