Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
08/03/2024 - 18:25

Karkołomne wyzwanie przed tym szpitalem. Najpierw musi być pod górkę, by było lepiej [WIZUALIZACJA, ZDJĘCIA]

Kiedy ta ogromna inwestycja się zakończy będzie jednym z większych i jednym z najnowocześniejszych Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w Małopolsce. Do niej przygotowuje się Szpital Powiatowy w Limanowej. To zadanie będzie wyzwaniem, w tym również logistycznym.

Karkołomne wyzwanie czeka limanowski szpital

Czytaj także: Przez lata dbał o bezpieczeństwo sądeczan. Teraz pełni tę misję w Rzeszowie

Inwestycja będzie realizowana przy działającym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. To ogromne wyzwanie. Właśnie został ogłoszony przetarg na to zadanie. Obejmuje ono kompleksową przebudowę i rozbudowę SOR oraz modernizację istniejącej infrastruktury. Inwestycja ta będzie wymagała odpowiednich rozwiązań logistycznych, tak, by zachować funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

- Działając w sposób zaplanowany, unikniemy zakłóceń w pracy oddziału, zapewniając ciągłość świadczenia usług medycznych – mówi Marcin Radzięta, dyrektor szpitala w Limanowej. - Po ukończeniu nowej części SOR i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, przeniesiemy tam działalność oddziału. W razie potrzeby, zastosujemy tymczasowe obiekty kontenerowe, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania oddziału SOR.

Pierwszy etap przewiduje rozbudowę budynku od strony południowo-zachodniej, co pozwoli na dodanie dwóch nowych kondygnacji bezpośrednio sąsiadujących z obecnym oddziałem SOR.

Co znajdzie się w dobudowanej części?

W dobudowanej części będą między innymi gabinety konsultacyjne lekarzy internistów, chirurga i pediatry, a także sale obserwacji chirurgicznej oraz intensywnej terapii wstępnej. Powstanie też duża poczekalnia dla rodzin pacjentów.

Czytaj także: Są świetne. Jeżdżą ostrożnie i przewidywalnie. Kobieta za kółkiem autobusu MPK

Drugim etapem przedsięwzięcia będzie przebudowa istniejących pomieszczeń oddziału SOR. Nastąpi to dopiero po uruchomieniu nowej części.

- W ramach tego etapu przeprowadzimy modernizację pomieszczeń, zapewniając pacjentom i personelowi warunki zgodne z najwyższymi standardami – dodaje dyrektor Radzięta.

Ta ogromna inwestycja to nie tylko przebudowa pięciuset metrów kwadratowych, na których obecnie funkcjonuje najbardziej newralgiczny w limanowskim szpitalu oddział, ale także jego rozbudowa. Szpitalny oddział ratunkowy zyska dodatkowe sześćset metrów kwadratowych.

Czytaj także: Kiedyś w Nowym Sączu były wszędzie. Teraz znikają jeden po drugim, jak kamfora

Co roku przez limanowski SOR przewija się ponad dwadzieścia tysięcy pacjentów.

Wartość tej inwestycji szacowany jest na 17,6 mln złotych, z czego 15 mln złotych szpital otrzymał z rządowego programu „Polski Ład” oraz z budżetu Starostwa Powiatowego w Limanowej. Oferty przetargowe można składać do 20 marca do godzinie 10:30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11:00. Inwestycja ma być zakończona do 31 grudnia 2025 roku.

[email protected], Wizualizacja – Szpital Powiatowy w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu