Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
03/12/2020 - 19:50

Proboszcz padł ofiarą epidemii, ale msze w Mystkowie były i są odprawiane

- Proboszcz ma COVID a wszystkie msze w kościele są odprawiane jakby się nic nie działo – brzmiał sygnał od zaniepokojonego mieszkańca Mystkowa w gminie Kamionka Wielka. Mężczyzna oczekuje wyjaśnienia sytuacji tłumacząc się obawą o to, że parafia nie przestrzega reżimu sanitarnego.


W pierwszej kolejności chcieliśmy te spekulacje skonfrontować bezpośrednio z proboszczem parafii Św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego. Bez skutku. Za każdym razem, gdy wybieraliśmy numer parafii podany na stronie internetowej słyszeliśmy w słuchawce tylko automat: wybrany numer nie istnieje.

Zobacz też: 400 tysięcy za śnieg. Taka jest stawka w Kamionce Wielkiej w tym sezonie

Mając jednak na uwadze, że podobne - do tych zacytowanych na wstępie - plotki nikomu nie służą skontaktowaliśmy się z sołtysem Mystkowa Stanisławem Porębą. Zastrzegliśmy, że chcemy temat mimo wszystko wyjaśnić.

Komentarz sołtysa był bardzo krótki i jednoznaczny. - Proboszcz rzeczywiście zachorował, trafił na kwarantannę, którą odbywa w osobnym mieszkaniu. W prowadzeniu mszy zastąpił go drugi ksiądz od nas, katecheta, dlatego wszystkie msze odbywają się zgodnie z planem. Katechecie, gdy jest taka potrzeba, pomagają też księża z sąsiednich parafii. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu