Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
27/03/2020 - 14:10

Pojechali gasić pożar. Nie wiedzieli, że w domu jest osoba objęta kwarantanną

Gorliccy strażacy zostali wezwani dzisiaj rano do pożaru sadzy kominowej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie poddasze altany. Strażacy bardzo szybko uporali się z pożarem, ale wtedy pojawił się inny problem.

Było kilka minut przed godziną szóstą, jak gorliccy strażacy otrzymali zgłoszenie, że w budynku przy ulicy Sosnowej palą się sadze kominowe. Natychmiast ruszyli na sygnale pod wskazany adres.

Zobacz też Z mieszkania wydobywał się nieprzyjemny zapach. W środku znaleźli zwłoki

Po dotarciu na miejsce okazało się, że w altanie pali się ocieplenie poddasza. Strażacy bardzo szybko uporali się z pożarem, ale wtedy pojawił się inny problem. Właściciel budynku poinformował, że niedawno wrócił z zagranicy i przebywa w kwarantannie. Jak się okazało, służby ratunkowe w ogóle nie wiedziały, że w budynku znajduje się osoba, która jest objęta kwarantanną.

Sześciu strażaków, którzy brali udział w akcji, zostało odizolowanych. Obecnie przebywają w jednym z pomieszczeń gorlickiej jednostki. Będą tam przebywać do czasu, aż będą znane wyniki testów mężczyzny przebywającego w kwarantannie.

- Sprzęt, z którego korzystali strażacy został zdezynfekowany. Ta sytuacja nie wpłynęła na osłabienie naszej gotowości operacyjnej – podkreśla mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy gorlickiej straży pożarnej.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)