Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
03/03/2023 - 12:25

Podegrodzie ma trzecie dofinansowanie na ten sam most. Ale kiedy ruszy budowa?

Gmina Podegrodzie otrzymała kolejne środki na budowę mostu w Brzeznej nad potokiem Barciczanka. Przeprawa ma docelowo spiąć dwie powiatówki.

Podegrodzie ma trzecie dofinansowanie na ten sam most. Ale kiedy ruszy budowa?

Zobacz też: Są po prostu piękne! Zobacz gotowe, dwa nowe dworce w Dolinie Popradu [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy. „Rozbudowa drogi gminnej nr 293946K „Polna” w km 0+000,00-0+420,09 wraz z budową obiektu mostowego w ciągu drogi nad Potokiem Brzeźnianka w km 2+370,00 potoku i budowa skrzyżowania z drogą powiatową nr 1547K relacja Brzezna – Brzezna Litacz w km 1+259,72- 1+337,80” – pod tą długą nazwą kryje się przedsięwzięcie, w ramach którego, zaraz niedaleko szkoły w Brzeznej, powstanie nowy most, dzięki któremu mieszkańcy zyskają połączenie między dwoma drogami powiatowymi a okolica podstawówki stanie się bezpieczniejsza.

Zobacz też: Kilometry wygody i ekologii. Zobacz gdzie Podegrodzie rusza z budową kanalizacji

Podegrodzie oszacowało przedsięwzięcie na 6 milionów 230 tysięcy złotych, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina otrzymała aż 4 miliony 54 tysiące 835 złotych, ale wójt Stanisław Banach nie ukrywał od początku, że w kontekście obecnej sytuacji na rynku budowlanym i ciągłego wzrostu cen, trzeba się liczyć z koniecznością wydania większych pieniędzy.

Przetarg na realizację zadania został ogłoszony w połowie kwietnia. Swoją ofertę złożyła tylko jedna firma ZIBUD z Kamienicy z wyceną 7 230 060 zł.

- Musieliśmy dołożyć, ale oferta mieści się w granicach rozsądku – komentował już po przetargu. Teraz mamy doskonałe wieści, bo właśnie na to zadanie gmina otrzymała kolejne dofinansowanie a dokładnie 495 283 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

A my przy okazji pytamy wójta Stanisława Banacha, kiedy budowa mostu ruszy w praktyce? – Prace w terenie zaczęły się już w ubiegłym roku. Zaczęły się od przebudowy sieci kanalizacyjnej. Gdy ta część inwestycji zostanie zakończona, będzie budowany sam most. A całość prac ma zostać zrobiona do końca tego roku – wyjaśnia gospodarz gminy. ([email protected] Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu