Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
12/07/2018 - 15:35

Podegrodzie: jacy lekarze specjaliści powinni pracować w tym Ośrodku Zdrowia?

Ośrodek Zdrowia w Brzeznej w gminie Podegrodzie jest już niemal gotowy. Tym samym mieszkańcy gminy już zastanawiają się, jacy lekarze będą tu przyjmować. I choć inwestor, czyli gmina obok lekarzy rodzinnych i pediatrów chce tu ściągnąć rehabilitantów, to oczekiwania pacjentów są większe. Jakich specjalistów by tu widzieli?

Najlepszym dowodem  na to, że małe, wiejskie przychodnie wcale nie muszą mieć żadnych kompleksów jeśli chodzi o pakiet oferowanych usług i zatrudnienie specjalistów jest NZOZ w Klęczanach.

Obok czterech lekarzy rodzinnych przyjmują tu również: neurolog, okulista, otolaryngolog, ginekolog, endokrynolog, diabetolog, pulmonolog, alergolog, logopeda, lekarz medycyny sportowej, specjalista od leczenia bólu, jest też poradnia zdrowia psychicznego.

Zobacz też: Podegrodzie: Koniec z kolejkami do lekarzy i brakiem specjalistów?

Mało tego, z informacji, które docierają do nas od Czytelników wynika, że dostać się tu do specjalisty można w czasie nawet kilka razy krótszym niż ma to miejsce w Nowym Sączu. Przychodnię w Klęczanach znają też mieszkańcy Podegrodzia. Jakich specjalistów chcieliby teraz widzieć u siebie?

Zobacz też: Podegrodzie: Wójt wyrzuciła lekarzy czy lekarze chcieli zawłaszczyć ośrodek?

Z rozmów, które przeprowadziliśmy przy okazji robienia zdjęć wynika, że podegrodzianie chcieliby mieć na miejscu przede wszystkim kardiologa i ortopedę, ale zanim porozmawiamy o takich możliwościach z władzami gminy zapraszamy mieszkańców gminy do udziału w naszej sondzie. Jacy specjaliści powinni pracować w Ośrodku Zdrowia w Brzeznej?

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES

Podegrodzie: jacy lekarze będą pracować w tym ośrodku zdrowia?
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu