Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
28/10/2022 - 12:20

Podali dzieciom zupę z robakami. Wiemy coraz więcej o szokującym incydencie w przedszkolu

Coś takiego na pewno nie zdarza się często. Niedawno w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Limanowej personel podał dzieciom zupę, w której pływały robaki. Bardzo szybko została przeprowadzona kontrola sanepidu. Wiemy o całej sprawie coraz więcej.

Robaki w zupie w przedszkolu w Limanowej

Szerokim echem odbił się incydent, do którego doszło niedawno w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Limanowej. Przypomnijmy, że w zupie, która została podana dzieciom pływały robaki. Swojego oburzenia nie kryli rodzice. O sprawie więcej piszemy TUTAJ.

Stołówką zarządza Limanowski Dom Kultury. Jako, że od tego feralnego wydarzenia minęło już kilka dni wysłaliśmy do jego biura pytanie czy udało się już ustalić przyczynę, jakie zostały podjęte kroki oraz jakie planowane są działania, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji.

Sanepid przeprowadził kontrolę w przedszkolu

- Już 13 października przeprowadzona została w przedszkolnej kuchni kontrola sanepidu. W jej trakcie otworzono komisyjnie wytypowane wcześniej przez pracowników i odłożone poza magazyn, oryginalnie zapakowane dwa opakowania kaszy mazurskiej, które miały datę przydatności do marca 2023 roku. Z uwagi na produkty użyte do przygotowania kwestionowanej zupy, to właśnie kasza wzbudziła podejrzenia pracowników, co do możliwości jej zanieczyszczenia – odpowiada Magdalena Szczygieł-Smaga, dyrektor Limanowskiego Domu Kultury.

- Zostały one potwierdzone w trakcie kontroli. W jednym z dwóch opakowań stwierdzono zanieczyszczenie (występowanie jakiejś formy szkodników). LDK niezwłocznie zawiadomił o tym fakcie dostawcę, a więc hurtownię oraz producenta kaszy podając numer partii produktu. Należy zaznaczyć, że ta partia i rodzaj kaszy była używana wyłącznie w kuchni miejskiego Przedszkola nr 1 i już w dniu zgłoszenia incydentu została zabezpieczona – dodaje dyrektor.

Magdalena Szczygieł-Smaga przekazuje, że producent ubolewa nad tym, że doszło do takiej sytuacji. Nie ma również wątpliwości, że dla personelu kuchni było to wszystko szokiem, bo nigdy wcześniej do czegoś takiego nie dochodziło.

- Aby w przyszłości uniknąć czegoś podobnego, jeszcze bardziej zaostrzone zostały procedury kontroli żywności. Dotyczy to nawet tych produktów, które są dostarczane do kuchni w oryginalnych opakowaniach z długim terminem ważności – odpowiada dyrektor Limanowskiego Domu Kultury. ([email protected], fot.: Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu