Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
24/06/2022 - 13:30

Piwniczna-Zdrój: wszystkie przejścia na DK-87 będą doświetlone

Jeśli tylko piwniczańscy radni się zgodzą, a poznamy ich decyzję już najbliższej sesji 28 czerwca, to do końca roku doświetlone zostaną wszystkie przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 87.

Piwniczna-Zdrój: wszystkie przejścia na DK-87 będą doświetlone

Na najbliższej sesji radni mają podjąć uchwałę w sprawie porozumienia między Piwniczną-Zdrojem a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad niezbędnego do tego, by gmina mogła doświetlić, na miarę obecnych standardów, wszystkie 13 przejść dla pieszych na drodze DK 87. – W sumie takich przejść na terenie całej naszej gminy jest 14, ale jedno, to przy Młodowie, zostało już doświetlone w zeszłym roku – mówi burmistrz Dariusz Chorużyk.

Zobacz też: Jak się trzymają piwniczańscy przedsiębiorcy? Będzie debata

W tym roku samorząd chce podnieść bezpieczeństwo na wszystkich pozostałych. Jak to będzie wyglądało od strony formalnej. Samorząd musi zawrzeć z administratorem krajówki wspominane porozumienie a potem ogłosi stosowny przetarg. Wedle szacunków koszt doświetlenia jednego tylko przejścia kosztować ma 50 tysięcy złotych. Ale ostateczną kwotę poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Gdy prace zostaną już wykonane – do końca tego roku – Piwniczna-Zdrój będzie mogła wystąpić do GDDKiA o zwrot kosztów przedsięwzięcia. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu