Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
05/08/2020 - 15:20

Panika w Kamionce Wielkiej. Ktoś sieje plotki o zamknięciu całej gminy

Wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek nie kryje irytacji. W mediach pojawiają się przesadzone dane na temat liczny osób zakażonych COVID-19 i objętych kwarantanną na terenie tego samorządu. Gruchnęła nawet plotka, że cała gmina Kamionka Wielka zostanie zamknięta, odizolowana.

Panika w Kamionce Wielkiej. Ktoś sieje plotki o zamknięciu całej gminy

- Pojawiła się i dotarła do nas informacja, że około 4 tysiące osób w Kamionce jest na kwarantannie. Co oznaczałoby, że kwarantanną objęty jest niemal co drugi mieszkaniec! Ktoś nawet rozpowszechnił plotkę, że z racji tych statystyk nasza gmina zostanie odizolowana, odcięta. Nie muszę chyba tłumaczyć, że natychmiast rozdzwoniły się wszystkie telefony w urzędzie, bo część mieszkańców w to uwierzyła – tłumaczy powody swojej irytacji Andrzej Stanek, który natychmiast w stosownym oświadczeniu podał prawdziwe dane.

Zobacz też: Gdzie wybudują takie rondo? Inwestycja rusza już na dniach

Na godzinę 9.30 4 lipca w gminie Kamionka Wielka zarażonych osób było 91 a w całym powiecie nowosądeckim mieszkańców objętych kwarantanną i skierowanych do domowej izolacji - 3 791. Z kolei 71 mieszkańców powiatu przechodziło kwarantannę związaną z powrotem z zagranicy. Stanek apeluje o rozsądek i korzystanie ze sprawdzonych danych podawanych przez upoważnione do tego służby np. sanepid. Jednocześnie apeluje o rzetelne przestrzeganie wszystkich wytycznych związanych z epidemią: zachowanie dystansu społecznego, zakładanie rękawiczek jednorazowych i noszenie maseczek.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe