Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
04/05/2021 - 10:45

Ogolili całą górę zamkową w Rytrze. Konserwator się zgodził?

Ledwo służby komunalne uporały się z oczyszczeniem po zimie terenów wokół zamku w Rytrze a już malkontent pyta: a konserwator zabytków to się na to zgodził?

Ogolili całą górę zamkową w Rytrze. Konserwator się zgodził?

Zobacz też: Melsztyn! Wreszcie można zwiedzić ten zamek! Co za widoki na majówkę!

Oj nie mają łatwo obecne władze Rytra – malejąca w liczebność, ale jednak ciągle aktywna opozycja bacznie patrzy na wszystkie działania podejmowane przez wójta i jego służby. Tak jest i tym razem.

- Gmina się chwali, że wycięła zieleń na zamkowej górze, wokół baszty. Teren wygląda jak ogolony a mi się nie wydaje, żeby takich rzeczy nie można, ot tak sobie, robić bez zgody konserwatora zabytków. Może się pani zapytać czy gmina taką zgodę miała? – padło dziś w słuchawce naszego służbowego telefonu.

Ogolili całą górę zamkową w Rytrze. Konserwator się zgodził?

Zobacz też: Rytro: nic tylko szukać psa w skórze kura i garnca ze złotem! Metamorfoza baszty

Temat ważki - wójt Jan Kotarba z miejsca zastrzega, że cała akcja to część przygotowania do sezonu i wszystkim zależało żeby przed majówką zamek i okolice prezentowały się jak najlepiej – nie tylko wykarczowano zielska, ale również wyzbierano śmieci z całej okolicy.

- Jeśli chodzi o samą zieleń, to była jedynie wycinka nowych narostów krzewów i drzew, tego, co było wcześniej już wycięte za zgodą konserwatora. Na wycinkę samych narostów takiej zgody już nie potrzeba – przechodzi wójt do sedna sprawy. ([email protected] Fot.: UG w Rytrze)Dziękujemy za przesłanie błędu