Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
24/05/2017 - 11:00

Odwołano poszukiwania 16-letniego Pawła Ogieli. Chłopiec po kilkunastu dniach skontaktował się z rodziną

Policja w Limanowej odwołała poszukiwania 16-letniego Pawła Ogieli z Limanowej. Chłopiec skontaktował się z rodziną. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. Nadal nie wiadomo, dlaczego dziecko uciekło z domu i dlaczego matka złożyła zawiadomienie o zaginięciu dopiero po 10 dniach.

Przypomnijmy. 16-letni Paweł Ogiela wyszedł z domu 4 maja. Wtedy rodzina widziała go ostatni raz, ale matka złożyła zawiadomienie dopiero 13 maja. Decyzją sądu chłopiec miał trafić do Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Dzisiaj, 24 maja zapytaliśmy policję, jakie są efekty poszukiwań?

- W odpowiedzi na Pani zapytanie informuję, że w dniu dzisiejszym (24 maja) odwołano poszukiwania zaginionego z uwagi na fakt, iż nieletni nawiązał kontakt z rodziną. Powyższą sprawa zajmie się teraz  sąd rodzinny – poinformowała nas Jolanta Mól, rzecznik prasowy KPP w Limanowej. 

O sprawie pisaliśmy szeroko w publikacji Matka 16-letniego Pawła Ogieli zgłosiła zaginięcie dopiero po 10 dniach! Chłopiec miał trafić do Ośrodka Szkolno Wychowawczego ale wiele pytań na razie zostaje bez odpowiedzi a z racji toczącego się postępowania zaangażowane służby nie zdradzają szczegółów.

Rodzina chłopca jest pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej. Chłopiec sprawiał poważne problemy wychowawcze przede wszystkim w szkole. Składając zawiadomienie o zaginięciu mama chłopca informowała policję, że zgłosiła jego ucieczkę właśnie MOPS-owi i kuratorowi. Poprosiliśmy zatem Ośrodek o szersze informacje: co mogło być przyczyną ucieczki dziecka?

Równolegle z informacją od policji otrzymaliśmy odpowiedź od Aleksandry Malinowskiej kierownik MOPS Limanowa: - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej po konsultacji z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji oraz prawnikiem MOPS informuje, że nie może udzielić informacji dotyczącej rodziny Pawła Ogieli zgromadzonych przez tutejszy Ośrodek w toku prowadzonych postępowań w związku z brakiem zgody na przetwarzanie danych do celów innych niż prowadzone na wniosek strony postępowania przez MOPS.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: KPP w LimanowejDziękujemy za przesłanie błędu