Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
25/06/2019 - 14:25

Nowy Sącz: ulica W – S – T – Y – D - U będzie remontowana [ZDJĘCIA]

Na najwęższej w mieście i zaniedbanej ulicy Wąskiej w Nowym Sączu kilka dni po zaprzysiężeniu na prezydenta miasta Ludomir Handzel zorganizował pierwszą konferencję prasową. Sądeczanie mogli zobaczyć idących po zniszczonej ulicy w kierunku oczekujących dziennikarzy nowego gospodarza miasta, jego zastępcę Artura Bochenka oraz Jacka Żelazko, obecnego prezesa miejskiej spółki STBS. Modernizacja tej krótkiej ulicy w centrum miasta była jednym ze sztandarowych haseł w kampanii wyborczej Ludomira Handzla.

Ulica Wąska była stawiana za przykład degradacji miasta. Potem na kilka miesięcy temat ucichł. Niektórzy mieszkańcy pamiętający obietnice obecnego prezydenta Ludomira Handzla zaczęli się niecierpliwić, że nic się nie dzieje w sprawie remontu ulicy Wąskiej.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku radni Nowego Sącza przesunęli w budżecie miasta 250 tys. złotych na modernizację tego zaniedbanego fragmentu starówki. Ulica Wąska łączy rynek z ul. św. Ducha.

Niektórzy mieszkańcy mówili o niej wprost ulica W – S – T – Y – D - u. Dlaczego? Otóż znajduje się ona kilkaset metrów od ratusza, siedziby sądeckich władz.

Już wkrótce ruszy jej remont. Jeszcze w tym tygodniu dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu podpisze umowę z wykonawcą prac remontowo – budowlanych.

Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na to zadanie. 

Przebudowa i remont ulicy Wąskiej pochłonie kwotę 239 998, 19 zł brutto. 

Przypomnijmy, że zakres prac obejmuje wymianę podbudowy, nawierzchni oraz wykonanie odwodnienia. Poprawi się też estetyka okolicznych budynków. 

- Po podpisaniu umowy niezwłocznie przekażemy plac budowy i, po wykonaniu projektu organizacji ruchu, przystąpimy do realizacji robót - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki. 

Remont nawierzchni jest pierwszym elementem zapowiadanej rewitalizacji ul. Wąskiej. Jej przebudowa obejmie odcinek o długości 65,5 metra.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce