Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
09/08/2019 - 08:15

Nowy Sącz: no szok. W końcu robią cywilizowany dojazd do żłobka na Millenium

Miejski żłobek na osiedlu Millenium po wielu latach starań ze strony rodziców i dyrekcji placówki i perturbacji na linii władze Nowego Sącza – zarząd i mieszkańcy Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej doczeka się cywilizowanego, a co najważniejsze, bezpiecznego wjazdu.

Do żłobka, swego czasu jedynego miejskiego żłobka, dojechać można było jedynie od strony ulicy Klasztornej. Po drodze są garaże i miejsca parkingowe dla mieszkańców pobliskich bloków administrowanych przez Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową. Rano i popołudniu, gdy rodzice dowozili i odbierali swoje pociechy ze żłobka dochodziło tu do iście dantejskich scen. Rodzice tarasowali całkowicie wjazd okolicznym. W końcu mieszkańcy budynków obok zadecydowali, że trzeba tu ustawić znak zakazu wjazdu z wyłączeniem tylko tych, którzy tu mieszkają, bo droga do żłobka należy do ich spółdzielni. Dojazd do miejskiej placówki został formalnie odcięty.

Zobacz też: Nowy Sącz: Jedyny żłobek miejski a dojazd należy do Grodzkiej

Z czasem próby rozwiązania nabrzmiewającego problemu podjął zarząd osiedla Millenium wskazując, że przy odpowiednim porozumieniu między miastem a GSM można zrobić zupełnie nowy, niezależny wjazd do żłobka od strony ulicy Konopnickiej. Ten temat jednak umarł śmiercią naturalną. Brak woli, brak pieniędzy.

Kilka lat temu dzięki staraniom między innymi radnego miejskiego Patryka Wichra doszło do konsensusu. Miasto zdecydowało się na porozumienie z Grodzką, na mocy którego miało przejąć teren w administrację po to, by móc zainwestować w poszerzenie istniejącego wjazdu już istniejącego od ulicy Klasztornej. Mieszkańcy spółdzielni nie mieli bowiem interesu, by inwestować spółdzielcze środki na rzecz tych, którzy nie są spółdzielcami a jedynie korzystają ze żłobka. Na dopięcie formalności szło zaczekać kilkanaście miesięcy. W końcu podpisano stosowny akt notarialny. Równolegle pojawiły się plany, by żłobek na Millenium rozbudować. Przygotowano nawet stosowne projekty, ale lwia część radnych choć była za rozbudową, to stała na stanowisku, że z taką inwestycją trzeba się wstrzymać do chwili, gdy zostanie zabezpieczony właściwy dojazd.

Zobacz też: Spółdzielcy odetną dojazd do żłobka przy Klasztornej?

Po zmianie u sterów władzy od pomysłu odstąpiono – kolejne miejsca dla najmłodszych miasto zabezpieczyło przy ul. 29 Listopada a na Klasztornej ruszyły z kopyta prace przy przebudowie spornego, problematycznego wjazdu. Po kilkunastu latach od chwili gdy w ogóle zaczęto na ten temat rozmawiać…

ES [email protected] Fot.: ES

Nowy Sącz: w końcu robią cywilizowany wjazd do żłobka
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)