Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
09/03/2017 - 09:05

Nowy dworzec MPK. Pasażerowie doczekają się poczekalni i WC

Dworzec PKP już jest wyremontowany. W ślad za tym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji z Nowego Sącza chce całkowicie przebudować pobliski dworzec autobusowy. Tym samym utworzony zostanie tu węzeł komunikacyjny na miarę europejskich standardów. Będzie poczekalnia z prawdziwego zdarzenia i komfortowy punkt obsługi klienta.

- Po pierwsze od dawna brakuje tu poczekalni z węzłem sanitarnym i ubikacjami. Po drugie rozbudowany zostanie punkt obsługi klienta. Sprzedaje się tu bilety jednorazowe i miesięczne, czasem trzeba coś zeskanować a obsługiwani stoją na chodniku, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca. To bardzo nieergonomiczne rozwiązanie – opowiada o kulisach inwestycji Andrzej Górski, prezes MPK.

Zobacz też: Korki na Węgierskiej znikną, bo pasażerowie MPK dostaną darmowy parking?

Gruntownie przebudowane zostaną też oczywiście perony, wymienione zostanie zadaszenie, nawierzchnia. Cały teren wyposażony zostanie w system odwadniający, nie będzie więcej kałuż czy błota.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w oparciu o dofinansowanie – MPK jako lider z partnerem w osobie samorządu Starego Sącza złożyło już wniosek w Urzędzie marszałkowskim. Cała inwestycja wraz z budową parkingu typu Park&Ride w Starym Sączu (również z całą infrastrukturą i monitoringiem) kosztować ma około 61 mln 300 tys. złotych, wnioskowana kwota dofinansowania to ok. 41 mln zł. Przedsięwzięcie wpisuje się w projekty związane z rozwojem transportu niskoemisyjnego.

Zobacz też: Czy dworzec autobusowy powinien być przy dworcu PKP?

Przy okazji warto zaznaczyć, że dworzec MPK nie był gruntownie remontowany już od kilkudziesięciu lat choć skala i zasięg MPK wzrosły kilkukrotnie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce