Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
29/03/2022 - 22:25

Nieszczęśliwy wypadek w lesie. W Gródku koło Grybowa lądował śmigłowiec LPR

Podczas prac wykonywanych w lesie, w gminie Grybów doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ciągnik przygniótł mężczyznę. Jego obrażenia były bardzo poważne. Po poszkodowanego traktorzystę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

To jakaś straszna seria nieszczęśliwych wypadków na Sądecczyźnie. Najpierw w Lipnicy Wielkiej ciągnik przygniótł 66-letniego traktorzystę. Potem do niemal identycznego zdarzenia doszło w gminie Chełmiec, a dokładnie w miejscowości Krasne Potockie. Podczas ściągania drzew z lasu na 19-letniego traktorzystę przewrócił się ciągnik rolniczy, który przygniótł go. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Zobacz też Wypadek podczas prac polowych. Ładowacz do obornika przygniótł 78-latka z Jelnej

Dzisiaj przed godziną szesnastą doszło do kolejnego wypadku, tym razem w Gródku koło Grybowa. Podczas zwożenia drewna z lasu, mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik.

Osoby, które widziały całe zdarzenie niezwłocznie wezwały pomoc. Już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarnego z Grybowa-Białej, Stróż, Gródka i Nowego Sącza, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Zobacz też Nieszczęśliwy wypadek w Krasnem Potockiem. Ciągnik przewrócił się na 19-latka

Ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Jego stan musiał być ciężki, bo medycy postanowili wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latająca karetka przetransportowała rannego traktorzystę do szpitala w Gorlicach.

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni mężczyzna poślizgnął się i upadł, w wyniku czego wpadł pod tylne koła ciągnika marki Ursus.  ([email protected] Fot. OSP Grybów-Biała)Dziękujemy za przesłanie błędu