Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
21/03/2022 - 15:15

Wypadek podczas prac polowych. Ładowacz do obornika przygniótł 78-latka z Jelnej

To był nieszczęśliwy wypadek. Po zakończonej pracy, podczas odpinania ładowacza od ciągnika, maszyna rolnicza przygniotła 78-letniego mieszkańca Jelnej. Po ciężko rannego mężczyznę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci ustalają przyczyny nieszczęśliwego wypadku, który w minioną sobotę (19 marca) przed godziną piętnastą, wydarzył się na jednej z prywatnych posesji w Jelnej – małej wiosce położonej w gminie Gródek nad Dunajcem.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że po zakończonej pracy polowej, w trakcie rozpinania od ciągnika rolniczego ładowacza do obornika, maszyna ta przewróciła się i przygniotła 78-letniego mieszkańca Sądecczyzny – powiedziała naszej redakcji kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Mężczyzna przygnieciony przez maszynę rolniczą. Potrzebny był śmigłowiec LPR

Strażacy i ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Jego stan musiał być ciężki, bo medycy wezwali na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na pobliskiej działce.

Latająca karetka przetransportowała poszkodowanego rolnika do szpitala w Nowym Sączu. Na szczęście jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

- Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia są obecnie wyjaśniane w postępowaniu, które prowadzi Komisariat Policji w Łososinie Dolnej – dodaje kom. Justyna Basiaga. ([email protected] Film OSP Gródek nad Dunajcem)Dziękujemy za przesłanie błędu