Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
23/03/2022 - 07:40

Nieszczęśliwy wypadek w Krasnem Potockiem. Ciągnik przewrócił się na 19-latka

Podczas wycinki drzew w lesie, w gminie Chełmiec doszło do nieszczęśliwego wypadku. Na 19-letniego mężczyznę przewrócił się ciągnik, który przygniótł go. Traktorzysta z urazem nogi został przewieziony do szpitala.

To jakaś straszna seria nieszczęśliwych wypadków na Sądecczyźnie. Najpierw w Lipnicy Wielkiej ciągnik przygniótł 66-letniego traktorzystę, a teraz do niemal identycznego zdarzenia doszło w gminie Chełmiec, a dokładnie w miejscowości Krasne Potockie.

Zobacz też Wypadek podczas prac polowych. Ładowacz do obornika przygniótł 78-latka z Jelnej

W miniony wtorek w godzinach popołudniowych, podczas ściągania drzew z lasu na 19-letniego traktorzystę przewrócił się ciągnik rolniczy. Pojazd przygniótł go. Z pomocą poszkodowanemu ruszyli strażacy z Nowego Sącza i Krasnego Potockiego, załoga pogotowia ratunkowego i policjanci.

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, poszkodowany mężczyzna znajdował się pod ciągnikiem. Był przytomny, ale miał przygniecioną nogę. Strażacy podnieśli maszynę, uwolnili traktorzystę i udzielili mu pomocy. Do wypadku doszło w trudno dostępnym terenie, do którego nie mogła dotrzeć karetka pogotowia ratunkowego. Ratownicy zwieźli poszkodowanego do drogi i przekazali go pod opiekę ratownikom medycznym. 19-latek został przewieziony do szpitala.

Zobacz też Wykrzykiwał z okna wieżowca, że się zabije. Dramatyczne sceny przy Nawojowskiej

Przez wiele godzin na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy ustalali, jak doszło do tego nieszczęścia. Gdy zakończyli już czynności dochodzeniowe, strażacy postawili ciągnik na koła.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Lipnicy Wielkiej. Ciągnik przygniótł mężczyznę [ZDJĘCIA]

To już kolejny wypadek w ostatnich dniach na Sądecczyźnie. Tak jak już informowaliśmy, w miniony poniedziałek, w Lipnicy Wielkiej traktor przygniótł 66-letniego mieszkańca, który ciągnął drzewo z lasu. Mężczyzna przytomny został przewieziony do szpitala. ([email protected] fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu