Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
07/03/2017 - 06:15

Mieszkańcy Górek Zawadzkich proszą o remont ulicy. Prezydent mówi 300 tys. zł

Ulica na os. Zawada od kilku lat nie należy do najlepszych. Po tegorocznej zimie w wielu miejscach zupełnie się rozsypała. W batalię o remont Górek Zawadzkich włączyli się radni: Andrzej Bodziony i Grzegorz Fecko.

Ul. Górki Zawadzkie biegnie na wzniesieniu równolegle do ul. Nawojowskiej, a swój koniec ma na granicy os. Poręba Mała i wsi Nawojowa. Nawierzchnia osiedlowej drogi nie nadaje się już do łatania. W imieniu mieszkańców osiedla Zawada interpelację w jej sprawie złożył radny Andrzej Bodziony.

– Gorąco proszę, aby w pracach Miejskiego Zarządu Dróg ująć naprawę ulicy Górki Zawadzkie. Po okresie zimowym droga jest w fatalnym stanie. Do uszkodzeń doszło na odcinku ponad 500 metrów. Prosiłbym, aby potraktować tę sprawę priorytetowo. Tą drogą wielu kierowców porusza się także w stronę Małej Poręby, częściowo omijając ulicę Nawojowską – zaznacza Bodziony.

 Już w 2015 roku rozważano remont Górek Zawadzkich wraz z budową chodnika, ale nie było na to środków.

Czytaj: Nowy Sącz ul. Kolejowa: W którym miejscu są przejścia dla pieszych?

Na dzień dzisiejszy droga jest w fatalnym stanie. Zarząd osiedla wystosował nawet list do dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorza Mirka i prezydenta Ryszarda Nowaka z prośbą o wizję lokalną na tej drodze.

– Ulica cała się sypie niemal na długości trzech kilometrów. Owszem była już interwencja drogowców: wyzbierano pokruszony asfalt, a dziury zasypano klińcem, ale tylko doraźna – dodaje radny Grzegorz Fecko.

Zobacz: Pustostany: w Nowym Sączu nikt jeszcze ich nie liczył. Na jakim osiedlu jest najwięcej? [ZDJĘCIA]

Górki Zawadzkie to jedna z wielu ulic, placów, chodników, parkingów, o które zabiegają mieszkańcy miasta, zarządy osiedli, a przede wszystkim interpelują podczas sesji radni.

– Wszystkie interpelacje mają swoje uzasadnienie, jesteśmy świadomi potrzeb remontów dróg. Nie da się wszystkich oczekiwań zaspokoić. To duże wydatki, które wymagają zmian w budżecie – tłumaczy wiceprezydent Wojciech Piech i wylicza, że remont wspomnianej ulicy to koszt około 300 tys. zł.

– Górki Zawadzkie to absolutny priorytet, jesteśmy po wizji. Jak ta droga była kiedyś robiona, to już nie będziemy wnikać w szczegóły – dodaje.

[email protected], fot. KS

Górki Zawadzkie


Dziękujemy za przesłanie błędu