Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
26/11/2020 - 19:10

Krynica Zdrój: są pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym

Tymczasowy szpital „covidowy w Krynicy Zdroju działa od ubiegłego tygodnia. W sobotę do tej placówki medycznej został skierowany pierwszy pacjent zakażony koronawirusem.

Przypomnijmy, że tymczasowy szpital „covidowy” został uruchomiony z przekształconego na te potrzeby 20. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnego. Prace adaptacyjne trwały dwa tygodnie.

Szpital „covidowy” przyjął pierwszego pacjenta zakażonego koronawirusem wkrótce po jego uruchomieniu. Placówka posiada około 160 łóżek. Nie ma w niej natomiast miejsc respiratorowych.

Jakie jest obecnie obłożenie tego szpitala? O to zapytaliśmy Sławomira Kmaka, dyrektora krynickiego szpitala, który także zarządza szpitalem „covidowym”.

Czytaj także: Krynica Zdrój: wiemy, kiedy zacznie działać szpital tymczasowy [ZDJĘCIA]

- Obecnie w tymczasowym szpitalu jest leczonych czterech pacjentów – mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala.

Jak już pisaliśmy w ostatnim czasie w szpitalu w Nowym Sączu zwiększyła się liczba wolnych łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. A jak jest w krynickim szpitalu?

Okazuje się, że i w tej placówce są wolne łóżka dla chorych na SARS CoV-2.

- W szpitalu mamy 53 łóżka dla pacjentów chorujących na COVID – 19, łącznie z tymi respiratorowymi – dodaje dyrektor Kmak. – Obecnie połowa z nich jest zajętych. Również zajęte są wszystkie cztery łóżka respiratorowe.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu