Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lutego. Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
08/05/2017 - 15:10

Kamil Pierzchała porwany? Mama zaginionego złożyła zawiadomienie

Choć policja nie ujawnia szczegółów, to z informacji jakie dziś uzyskaliśmy wynika, że mama zaginionego Kamila Pierzchały złożyła nowe doniesienie. W ślad za nim sprawę przejęła Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też: Kamil Pierzchała wciąż zaginiony. Rodzina oferuje nagrodę za informacje

- Matka 19-latka złożyła w sprawie zaginięcia syna nowe zawiadomienie, wnoszące do sprawy nowe okoliczności. W tej chwili trwają czynności, dlatego obszerną odpowiedź na pytanie, udzielę po ich zakończeniu. Decyzją komendanta sądeckiej jednostki sprawę prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – napisała w odpowiedzi na naszego emaila mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Z mieszanymi uczuciami dzwonimy do pani Iwony Pierzchały, do mamy Kamila. – To nie jest normalne zaginięcie – mówi głosem pełnym emocji i choć nie chce i nie może mówić więcej, dowiadujemy się, że złożyła doniesienie o porwaniu. 

Zobacz też: Zaginiony Kamil Pierzchała. Co budzi wątpliwości poszukiwaczy?

Jak poszukiwania wyglądały do tej pory?

Zawiadomienie o zaginięciu 19-letniego Kamila Pierzchały policjanci ze Starego Sącza przyjęli od rodziny w niedzielę, 23 kwietnia. Natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą, podczas której użyli psa tropiącego.

Jak podkreśla policjantka: - Tylko do 25 kwietnia, w ramach prowadzonej akcji poszukiwań 19-latka, policjanci ze Starego Sącza, Łącka i Nowego Sącza wraz ze strażakami ze Starego Sącza, Podegrodzia, Kadczy, Jazowska, Maszkowic, Łącka, Stadeł i Nowego Sącza, przeszukali łącznie około 25 ha terenu, jak również przeczesali brzegi rzeki Dunajec.

Zobacz też: - Oddałabym życie za to, żebyś wrócił – mama zaginionego Kamila Pierzchały szuka go na własną rękę

Wszyscy, którzy widzieli się z Kamilem w dniu zaginięcia zostali przesłuchani przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Generalnie, celem ustalenia miejsca pobytu zaginionego policjanci ze Starego Sącza rozpytali bardzo wiele osób, nie tylko z terenu Sądecczyzny – podkreśla oficer prasowy.

Zobacz też: Zaginionego Kamila Pierzchały szukają przewodnicy z psami. Trop wskazała jasnowidzka Maja Danilewicz

Po wysłaniu komunikatu i jego opublikowaniu przez media, w starosądeckim komisariacie rozdzwoniły się telefony. Wiele osób z terenu całej Polski nadal kontaktuje się z funkcjonariuszami z Nowego i Starego Sącza, a policjanci sprawdzają każdy podany przez nich trop. Niestety do dnia dzisiejszego żadna z przekazanych informacji nie została potwierdzona.

W wielu podjętych czynnościach brali udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, z Komisariatu Policji w Starym Sączu oraz innych komisariatów Policji z terenu Sądecczyzny.

Zobacz też: Zaginionego Kamila Pierzchałę szuka jasnowidz Krzysztof Jackowski. O pomoc poprosiła rodzina

Funkcjonariusze cały czas intensywnie działają też operacyjnie. Policyjna akcja poszukiwawcza cały czas trwa.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu