Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
24/11/2020 - 12:30

Jak z bajki! Stary Sącz chce wybudować dwa takie przedszkola

Gmina Stary Sącz wybuduje dwa nowe przedszkola. Obietnice składane mieszkańcom już od dłuższego czasu znalazły wreszcie odbicie w projekcie budżetu na 2021. Nowe placówki powstaną w Moszczenicy Wyżnej i Przysietnicy.

Obecnie w gminie funkcjonuje tylko jedno gminne przedszkole w Starym Sączu, ale już od dłuższego czasu do władz gminy docierały monity, że potrzeby są znacznie większe. Przecież sołectw jest aż 16 a nie w każdej szkole jest miejsce dla najmłodszych dzieciaków. Dochodzą też względy logistyczne – starosądecki samorząd jest bardzo rozległy z dojazdami bywa więc krucho. Szczególnie gdy trzeba pogodzić je z pracą zawodową. Dlatego o budowie kolejnych dwóch przedszkoli dyskutowano już od dłuższego czasu. Ostatecznie wybór padł na dwie miejscowości Moszczenicę Wyżną i Przysietnicę.

Zobacz też: 160 milionów! Tyle rekordowy Stary Sącz chce wydać w 2021 roku

- W projekcie budżetu na 2021 rok zabezpieczyliśmy na ten cel 2 miliony 700 tysięcy, milion czterysta na przedszkole w Moszczenicy Wyżnej i milion trzysta na przedszkole w Popowicach – informuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Stary Sącz: mieszkańcy chcą inwestować w drogi, gmina dołoży drugie tyle

Samorządowiec zastrzega jednocześnie, że przedsięwzięcia będą o wiele kosztowniejsze, ale gmina już złożyła wnioski o ich dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, czyli z tarczy, którą rząd uruchomił w ślad za epidemią COVID-19. – Te 2 miliony 700 tysięcy to pieniądze na zabezpieczenie naszego wkładu własnego – dodaje Gizicki.

Czy gminie uda się zdobyć dofinansowanie, dowiemy się już na początku przyszłego roku. Wtedy też będzie można mówić o konkretnych terminach realizacji obu inwestycji. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu