Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
20/01/2023 - 14:25

DK 87: jest nowy wariant likwidacji zabójczych zakrętów w Barcicach. Ruszyły konsultacje

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców gminy Stary Sącz. Jest nowy wariant przebudowy DK 87 na wysokości niebezpiecznych zakrętów w Barcicach. Ruszyły kolejne konsultacje społeczne.

DK 87: jest nowy wariant likwidacji zabójczych zakrętów w Barcicach. Ruszyły konsultacje

Zobacz też: Wywłaszczenia w Barciach Dolnych. Nie chodzi tylko o przebudowę DK 87

Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki to odpowiedź na wezwanie wydane w opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. O co poszło? Do tej pory Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad proponowała tylko jeden wariant modernizacji drogi w tym miejscu. – Miała iść zupełnie nowa nitka na nasypie wzdłuż Popradu aż do mostu na potoku Przysietnickim kończąca się skrzyżowaniem z lewo i prawoskrętami – wyjaśnia samorządowiec. Stara nitka krajówki miała być zaślepiona i służyć okolicznym jako droga wewnętrzna.

RDOŚ uznała, że to za mało i domagała się opracowania kolejnego wariantu. I tak wariant został przygotowany. – Wedle tego wariantu droga ma iść po starym śladzie, ale ma zostać wyprostowana co pociąga za sobą konieczność wyburzenia dwóch domów – mówi Gizicki.

Zobacz też: Przebudowa DK 87? Znów nowy termin dla decyzji środowiskowej. Idzie o Barcice

A skoro padła taka propozycja odbędą się kolejne konsultacje społeczne w sprawie przebudowy DK 87. Tym samym wszyscy zainteresowani mają możliwość ponownego zapoznania się z dokumentacją sprawy, składania uwag i wniosków w formie pisemnej, ustnej oraz elektronicznej ([email protected]), bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym w terminie 30 dni - od 20 stycznia do 20 lutego 2023 r. w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starym Sączu ul. Stefana Batorego 25 – pok. nr 4, w godzinach urzędowania: codziennie w godzinach od 7.30 do 15.30, a we wtorki od 7.30 do 17.

Uwagi i wnioski złożone po upływie wyżej wskazanego terminu pozostaną bez rozpatrzenia. Wnioski i uwagi rozpatrzone zostaną w toku postępowania, a odniesienie się do nich zawarte zostanie w uzasadnieniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, wydanej przez burmistrza Starego Sącza. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu