Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
07/12/2022 - 09:40

Przebudowa DK 87? Znów nowy termin dla decyzji środowiskowej. Idzie o Barcice

I znowu jest kolejny termin wydania decyzji środowiskowej dla budzącej kontrowersje przebudowy DK 87 m.in. w Starym Sączu. Mamy wyjaśnienia władz gminy.

Przebudowa DK 87? Znów nowy termin dla decyzji środowiskowej. Idzie o Barcice

Jeszcze w listopadzie informowaliśmy, że jest już wydana decyzja środowiskowa, łącznie z decyzją ZRID, czyli o wywłaszczeniu działek, w związku z przebudową skrzyżowania krajówki z ulicą Graniczną, która ma być poszerzona, na sporym odcinku wyposażona w chodnik i uzbrojona w kanalizację deszczową. Szczegóły w publikacji Wywłaszczenia w Barciach Dolnych. Nie chodzi tylko o przebudowę DK 87

Wcześniej pisaliśmy o kolejnych zmianach, wydłużeniach terminów dla przebudowy samej DK 87 na terenie gminy Stary Sącz. Dziś samorząd informuje, że nowy termin wyznaczono na 4 lutego 2023. Dlaczego? Mieszkańcy mieli prawo i zgłosili do projektu uwagi. W ślad za tym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i sanepid wymagają dodatkowych analiz, uzupełnienia dokumentacji.

Zobacz też: Komu zamrozili ceny za gaz na 2023 rok? Nie ma tu firm, ale są gospodarstwa domowe

Jak informuje burmistrz Jacek Lelek tym razem pod lupą jest „prostowanie” niebezpiecznych zakrętów w Barcicach. Preferowany przez inwestora, czyli GDDKiA, wariant zakłada zaślepienie dotychczasowego przebiegu i budowę kawałka nowej nitki, na nasypie wzdłuż Popradu. – Ale teraz musimy przenalizować dodatkowe warianty – mówi Lelek.

Zaznaczmy, że w ślad za kolejnymi, ten już jest trzeci, przesunięciami terminów wydania decyzji środowiskowej, cały harmonogram realizacji inwestycji, jest już opóźniony. Ale, co podkreślają władze gminy, nie ma na razie realnego zagrożenia, by GDDKiA miała odstąpić z tego tytułu od wykonania tego zadania. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu