Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
22/11/2022 - 09:20

Wywłaszczenia w Barciach Dolnych. Nie chodzi tylko o przebudowę DK 87

Starosta nowosądecki wydał już decyzję ZRID, czyli decyzję o wywłaszczeniu działek w Barcicach Dolnych na poczet budowy drogi. I wbrew temu co mówi część mieszkańców wcale nie chodzi tu tylko o przebudowę DK 87 w gminie Stary Sącz. Stawka jest znacznie wyższa.

Wywłaszczenia w Barciach Dolnych. Nie chodzi tylko o przebudowę DK 87

Sołtys Barcic Dolnych Przemysław Mairer wyjaśnia, że chodzi o skrzyżowanie krajówki z ulicą Graniczną, która ma być poszerzona. Po co? – Wzdłuż całej ulicy Granicznej pójdzie kanał odwadniający aż do Popradu, który powinien rozwiązać nam cały problem odbioru wody deszczowej z DK 87, która potrafiła nas zalewać.

A my zaznaczmy, że to element większego przedsięwzięcia – na wysokości kościoła gmina już zrobiła część infrastruktury z kolektorem przy okazji budowy chodnika, podobnie zresztą jak koło kaplicy cmentarnej. Dzięki współpracy samorządu z GDDKiA powstanie zatem w pełni wydolny, nowoczesny system odwadniający całą okolice.

Zobacz też: Stary Sącz: przebudowa DK 87? Nadal nie ma zielonego światła od RDOŚ i sanepidu

Ale na tym nie koniec – ulica Graniczna na długości od ulicy Gościniec do ulicy Wiejskiej zostanie doprowadzona do standardu drogi pełnowymiarowej – będą dwa pełnowymiarowe pasy ruchu w obie strony a do tego chodnik, na odcinku od Wiejskiej do Zielonej poszerzona będzie tylko jezdna do dwóch pełnowymiarowych pasów, po jednym dla każdego kierunku.  

To wymaga wspomnianych wyżej wywłaszczeń ale tak naprawdę najważniejsze jest to, że Stary Sącz ma już środki na realizację swojej części przedsięwzięcia. – I jeśli wszystko pójdzie pomyślnie inwestycja powinna być zrealizowana już w przyszłym roku – podsumowuje sołtys. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu