Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
08/05/2024 - 15:50

W powiecie gorlickim wybrali nowego starostę i zarząd. Pierwsza sesja przyniosła wiele odpowiedzi

Za nami już pierwsza sesja rady powiatu gorlickiego. Poznaliśmy nazwisko nowego starosty i członków zarządu, choć wybór wzbudził trochę kontrowersji. Wiemy też, kto będzie przewodniczył pracom rady.

Pierwsza sesja w powiecie gorlickim

W powiecie nowosądeckim wybrany został nowy starosta. Jak już informowaliśmy, został nim wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość Tadeusz Zaremba. Zastąpił na tym stanowisku Marka Kwiatkowskiego. 

We wtorek pierwsza sesja nowej kadencji odbywała się również w powiecie gorlickim. Otworzył ją najstarszy z wybranych radnych - Jan Morańda. Radni odśpiewali hymn, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. 

Następnie przyszedł czas na wybór przewodniczącego. Został nim Krzysztof Zagórski. Jego zastępcami będą z kolei Mariola Spólnik i Jerzy Haberek. Ta trójka będzie teraz tworzyła prezydium rady.

Nowy starosta w powiecie gorlickim

Nowym starostą został wybrany Mirosław Waląg. Zebrał więcej głosów niż drugi z kandydatów - Stanisław Kaszyk. Zastąpi tym samym na stanowisku Marię Gubałę.

- Dziękuję za zaufanie, które okazaliście mi oddając wasze głosy. Jestem głęboko świadomy odpowiedzialności, jaka teraz na mnie spoczywa. Będę dążył do tego, aby nasz powiat rozwijał się w zgodzie z oczekiwaniami mieszkańców oraz poszanowaniem naszej bogatej historii i tradycji. Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym każdy mieszkaniec będzie mógł się rozwijać i czuć się bezpiecznie. Będę pracował z determinacją, aby podnosić jakość życia naszej społeczności, dbać o nasze środowisko oraz rozwijać naszą gospodarkę, tworząc nowe możliwości dla naszych mieszkańców - mówił nowy starosta.

W skład zarządu powiatu weszli również Marcin Krzemiński (wicestarosta), Krzysztof Flądro, Bogusław Bochenek i Marek Ludwin. Kandydatura tego ostatniego wzbudziła największe kontrowersje, jako osoby spoza rady. Ostatecznie jednak wszystkie osoby zdobyły ponad 50 proc. głosów. ([email protected], fot.: Starostwo Powiatowe w Gorlicach)

Pełny skład rady powiatu gorlickiego znajduje się na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu