Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
31/01/2024 - 15:50

Cztery miliony złotych z tytułu gwarancji ubezpieczeniowej stadionu. Na co pójdą pieniądze?

Zapewne upłyną kolejne miesiące zanim stadion Sandecji przy ul. Kilińskiego 47 w Nowym Sączu zostanie wykończony i oddany do użytku. Kiedy to się stanie? Prezydent miasta Ludomir Handzel zapewnia, że stanie się to w tym roku.

Spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna, będąca inwestorem tego potężnego zadania otrzymała w ubiegłym tygodniu ponad 4 mln złotych z ubezpieczeniowej gwarancji należytego wykonania kontraktu. Taka kwota została wypłacona inwestorowi w związku z zerwaniem umowy z generalnym wykonawcą.

- Występujemy zgodnie z procedurą do wszystkich gwarantów i ubezpieczycieli o środki, które są umownie należne – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Na co spółka NIK przeznaczy wspomniane 4 mln złotych?

– Będą one także przeznaczone na wypłatę dla tych wykonawców, którzy nie zostali zaspokojeni przez byłego generalnego wykonawcę – dodał prezydent Handzel.

Spółka NIK ogłosiła też właśnie dwa przetargi na dokończenie robót, wykonanych przez byłego generalnego wykonawcę. Pierwszy przetarg dotyczy zabezpieczenia konstrukcji pod słupami zadaszenia. Drugi przetarg ma wyłonić wykonawcę, który dokończy stację transformatorową na stadionie.

Jak wyjaśnia Anna Xymena Majkrzak w obu przypadkach chodzi o dokończenie niezbędnych prac i jest na to 30 dni.

([email protected], fot. RG.), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu