Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
02/08/2019 - 09:50

Chełmiec: znów brakuje wody w kranach! Dziura w sieci

To już jakieś przekleństwo. Od północy znów brakuje wody w Krasnem Potockim. Sucho jest też w kranach w Marcinkowicach. Co się znowu dzieje?

Z ostatniej chwili: Chełmiec: dziura w sieci wodociągowej namierzona w Klęczanach. Co dalej?

Zobacz też: Chełmiec: jest plan na problemy z wodą pitną? Kiepsko to brzmi

- Tym razem brak wody występuje w Klęczanach - przysiółki Rola, Zagórze oraz przy drodze w kierunku Woli Marcinkowskiej. Oczywiście na oficjalnie nieoficjalnej stronie gminy żadnej wiadomości nie ma. Wody w kranach zabrakło około północy – alarmują nas od rana mieszkańcy.

Ostatnio wody w kranach w tym sołectwie brakowało – w przysiółkach powyżej zbiornika wody w Krasnym Potockim – gdy służby komunalne pobierały z niego masowo wodę by uzupełnić pusty zbiornik wody na Ubiadzie. Co się dzieje teraz i jak długo to potrwa?

Zobacz też: Chełmiec i Marcinkowice: to już nie skandal z wodą, to tragedia! Osiedle odcięte

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Bogumiła Aszklar Lelito nie ukrywa, że sprawa jest dość poważna. Doszło do rozszczelnienia systemu sieci zbiornika pod lasem w Marcinkowicach. – Woda do zbiornika stale napływa, ale bardzo szybko schodzi. Nasi pracownicy już działają i szukają przyczyny a mówiąc obrazowo dziury w sieci.

Choć zawiodła sieć zbiornika w Marcinkowicach, to rzeczywiście skutki awarii odczuwać mogą mieszkańcy wyżej położonych przysiółków w Krasnem Potockim. 

Już po naszej rozmowie z szefową ZGKiM okazało się, że wody również nie ma w Marcinkowicach. I tu w ślad za telefonami do Zakładu mieszkańcy informowani są o rozszczelnieniu zbiornika. Na czas naprawy szukania przyczyny i naprawy sieci mają zostać podstawione beczkowozy, ale na tę chwilę nie ma informacji: kiedy i gdzie.

Prace będą prowadzone do skutku. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)