Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
07/06/2019 - 11:15

Chełmiec: uwaga, groźne bakterie w wodzie! 18 sołectw nie może pić wody z sieci

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chełmcu ostrzega mieszkańców: w punkcie poboru wody w Marcinkowicach wykryto 6 czerwca bakterię grupy coli. Mieszkańcy 16 miejscowości w wodę pitną mogą zaopatrywać się z beczkowozów.

ZOBACZ TEŻ: Chełmiec i Marcinkowice: to już nie skandal z wodą, to tragedia! Osiedle odcięte

Problem dotyczy mieszkańców aż kilku większych sołectw: Wielogłów, Wielopola, Dąbrowy, Chełmca, Klimkówki, Ubiadu, Naściszowej, Januszowej,, Kurów, Chomranic, Klęczan, Marcinkowic, Rdziostowa, Trzetrzewiny, Biczyc Górnych, Woli Marcinkowskiej, Krasnego Potockiego, Woli Kurowskiej. Woda z sieci wodociągowej w tych miejscowościach jest niezdatna do picia.

Zobacz też: Chełmiec: sąd uznał, że uchwała o konsultacjach w sprawie miasta jest nieważna!

ZGKiM  już prowadzi prace naprawcze – ujęcie jest gruntownie czyszczone i chlorowane w celu dezynfekcji. Po zakończeniu tych prac woda znów zostanie oddana do badania. Pić ją będzie można dopiero po tym jak gmina otrzyma wyniki z sanepidu a trzeba na nie czekać minimum trzy dni. Czyli w tym wypadku dopiero po weekendzie.

Zobacz też: Mystków: szykuje się weekend bez wody pitnej w kranach?

Na tę chwilę woda do spożycia jest dostępna z beczkowozów: ustawionego obok szkoły w Rdziostowie, ośrodka zdrowia w Wielogłowach  a weekend dostarczana będzie do poszczególnych miejscowościach zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej gminy. Choć teraz próżno go szukać, to jak zapewniono nas w Zakładzie opublikowany zostanie jeszcze dziś po południu i dotyczył będzie całego weekendu. 

Jednocześnie ZGKiM zaznacza, że woda z sieci wodociągowej cały czas może być używana do prac porządkowych, spłukiwania toalet, działań p/pożarowych. Do tematu wrócimy. 

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.; ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu