Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
14/01/2019 - 11:55

WOŚP Region: w kilku gminach pobito rekordy!

Nowy Sącz pobił ubiegłoroczny rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 27. Finału w puszkach wolontariuszy znalazło się 160 816,87 złotych. Jest to wynik nieoficjalny. Jeszcze do końca stycznia trwają, bowiem niektóre aukcje. Równie świetnym wynikiem mogą się pochwalić starosądeczanie i mieszkańcy gmin Rytro i Piwniczna-Zdrój, którzy grali razem!

Na ulicach Nowego Sącza kwestowało ponad stu wolontariuszy. Niedziela upłynęła pod znakiem wielu atrakcji: koncertów, pokazów, animacji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Można było wylicytować wiele fajnych gadżetów. Za wrzutkę do puszki kwoty tysiąca złotych jedna z sądeckich rodzin zje kolację w towarzystwie prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

O godz. 20 na sądeckim rynku rozbłysło światełko do nieba.

- Kochani nowosądeczanie byliście niesamowici! – mówi Magdalena Furmanek – Kopiec, szefowa nowosądeckiego sztabu WOŚP. - Ten dzień był pełen fantastycznych wrażeń dzięki Wam wszystkim! Z całego serca dziękujemy.

Zobacz też: WOŚP: Rytro i Piwniczna-Zdrój grają razem! Bo dzieci to nasza przyszłość!

Mieszkańcy Nowego Sącza pobili ubiegłoroczny rekord, który wynosił 106 802,23 złote.

28 tysięcy 355 złotych 79 groszy to kwota, którą udało się uzbierać w Starym Sączu. Zsumowano tu pieniążki z puszek, z którymi kwestowało 23 wolontariuszy, z licytacji i loterii. Uzbrojeni w czerwone serduszka i puszki wolontariusze wkroczyli na ulice Starego Sącza już o godzinie 6 rano a swoją wyjątkową pracę zakończyli dopiero po godzinie 20, bo zwyczajowym światełku do nieba. A po drodze były licytacje i niesamowita zabawa!

Zobacz też: Orkiestra Owsiaka grała, ludzie się bawili i nie żałowali grosza [ZDJĘCIA

Rytro i Piwniczna-Zdrój grały w tym roku razem. Samych eurocentów zebrano – i tu podajemy wagę a nie wartość – aż 8 kilogramów. Wspólny sztab zorganizowany dla dwóch samorządów zarejestrowany pod numerem  #4780 pobił rekord z zeszłego roku. Finałowe granie zakończono z kwotą 31 tys. 464,8 złotych! Niebagatelny wpływ miała na to twórcza konkurencja między obiema gminami! W każdej czekało na tubylców i przyjezdnych, turystów mnóstwo atrakcji. Jakich zobaczcie w naszych materiałach filmowych!

Krynica - Zdrój

W Krynicy padł rekord: 51 tysięcy 559 złote i 83 grosze. To kwota, którą zebrali wczoraj, 13 stycznia, wolontariusze 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj, 13 stycznia  po raz 17.

- Mamy rekord!!! Zebraliśmy 51.559,83 zł. -cieszy się szefowa sztabu Agata Król-Mirek, dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia. - Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, ludziom o wielkich sercach. Jesteście wspaniali"

Szefowa krynickiego sztabu podziękowała też wszystkim wolontariuszom i nauczycielom za zaangażowanie i poświęcenie. - Jesteście niesamowici. Brawo Wy! Pomaganie innym naprawdę jest super.-dodaje

W ubiegłym roku w Krynicy zebrano 35 tyś złotych, 25 finał przyniósł niemal 37 tyś, 19 tyś zebrano w 2013 roku, a w 2016 - 22 tys złotych.

[email protected], fot. IM. ES [email protected] Film: ES i Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)