Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
02/09/2017 - 08:45

Teletydzień: ciepłe i niezgodne z prawem posadki, muzyczny ogień i parking jak ta lala [WIDEO]

Najmocniejsze akcenty minionego tygodnia? Od Sasa do lasa – trwa jeszcze Pannonica Folk Festival w Barcicach a Miejski Zarząd Dróg ruszył z budową parkingu na Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu. No i nepotyzm w Urzędzie Miasta, który pewnie jeszcze długo będzie podsycał polityczne niesnaski w mieście.

Sierpień, to i dożynki czas urządzić. A te w Korzennej do zwyczajnych nie należały. Było na bogato: smacznie, dostatnio i artystycznie. Jedną z najważniejszych części obchodów dożynkowego święta był korowód orkiestr, mażoretek a przede wszystkim reprezentacji poszczególnych sołectw prezentujących swoje dożynkowe wieńce.

Zobacz też: Nepotyzm w Ratuszu wytknęli, ale do prokuratury nie pójdą? Co może żona wiceprezydenta?

Ucieszy na pewno wszystkich rowerzystów, turystów, o miejscowych nie wspominając, że do 30 sierpnia zostanie zakończona budowa nowej nawierzchni drogi, na której wytyczony jest szlak rowerowy na Obidzy. Tym samym zyskamy 580 metrów bezpiecznej i wygodnej dla wszystkich trasy.

Koniec spekulacji na temat przyszłości niewykorzystanego placu na Bulwarze Narwiku tuż obok przystanku dla autobusów dalekobieżnych. Właśnie ruszyła tutaj budowa parkingu, który może odblokować centrum Nowego Sącza. Jak wyjaśnia Grzegorz Mirek, dyrektor MZD będzie tu mogło parkować prawie 30 aut. Czy uda się w ten sposób chociaż częściowo odblokować centrum miasta?

Zobacz też: Piąta Pannonica na piątkę? My mówimy: jest celująco! [WIDEO]

Pannonica dostała wyjątkowy prezent na swoje piąte urodziny. Międzynarodowe Jury i Zespół Ekspertów EFA w Brukseli przyznał Festiwalowi Pannonica elitarny znak „Niezwykły Festiwal”. Tym znakiem nagradza się najlepsze europejskie festiwale za „wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury”. Bo jak wszyscy już zapewne wiecie Pannonica Folk Festival to coś więcej niż tylko plenerowy festiwal muzyczny.

Poseł Andrzej Czerwiński nie ukrywa krytyki w stosunku do władz Nowego Sącza. Tym razem chodzi o poślizg w terminach związanych z budową nowego stadionu Sandecji. Co ma na ten temat do powiedzenia lider sądeckiej opozycji?

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu