Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
28/10/2019 - 10:50

Stary Sącz: sesja LIVE, znów o smolarni i o podatkach

Najważniejsze punkty dzisiejszej (28 października) sesji w Starym Sączu? Smolarnia na Piaskach i zmiana podatków od nieruchomości i środków transportowych. Radni pochylą się też nad planem przestrzennego zagospodarowania dla gminy.

O wątpliwościach związanych z przedłużeniem dzierżawy terenów przy ul. Piaski na potrzeby funkcjonowania wytwórni mas bitumicznych MACHNIK pisaliśmy już tak wiele razy, że dziś zaznaczymy jedynie że mimo starań jej właścicieli, którzy wprowadzili zmiany w sposobie funkcjonowania smolarni, okoliczni mieszkańcy nadal nie chcą tej firmy w sąsiedztwie. Jakie stanowisko zajmą dziś radni?

Zobacz też: Stary Sącz: smolarnia znów na tapecie, radni odpalają torpedę z prokuraturą

Śmierć i podatki – to dwie rzeczy, których uniknąć się nie da. Radni uchwalą dziś nowe stawki podatku od nieruchomości na terenie gminy Stary Sącz oraz od pojazdów tu zarejestrowanych. Będzie drożej?

Sporo mienia gminnego oddane jest w dzierżawę mieszkańcom. Są to zazwyczaj grunty i garaże. Dziś rajcy zadecydują o przedłużeniu – tudzież nie – kolejnych umów dzierżawy.

Zobacz też: Stary Sącz będzie bronił się przed ideologią gender i LGBT rezolucją

Oczywiście tradycyjnie będzie miejsce na pytania sołtysów i zarządów osiedli i interpelacje radnych. Jakie tematy tym razem zostaną poruszone? Zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo transmitowanej z Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu