Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
25/03/2019 - 19:30

Lachy kontra Górale w Łącku. Ale to była super impreza!

Barwne ludowe stroje, wspaniała muzyka, mnóstwo pozytywnych emocji, smakołyki regionalnej kuchni i wypełniona publicznością hala widowiskowo-sportowa, tak było podczas rewelacyjnej imprezy w Łącku Lachy kontra Górale. Żeby wszystko się udało, organizatorzy musieli wykonać kawała roboty.

Mam nadzieję, że tego, że było dobrze, że było zabawnie i tak jak powinno być podczas takich spotkań, dowodziła tak licznie zgromadzona publiczność, która dopingowała i oklaskiwała wykonawców - mówi Bernadetta Wąchała-Gawełek, przewodnicząca rady gminy Łącko.-  I to jest najlepszy wymiar tej imprezy.

Czytaj też Wicepremier Beata Szydło kibicowała w Łącku i Lachom i Góralom

Zdaniem przewodniczącej łąckiego samorządu, formuła spotkania była udana, bo udało się połączyć rywalizację o charakterze sportowym i rozrywkowym.Integralną integracją częścią spotkania była prezentacja programów artystycznych zespołów regionalnych.

Czytaj też Potyczki w Łącku. Kto podniesie rękę na Lacha nie dostanie rozgrzeszenia ZDJĘCIA

- To pozwala zobaczyć jaka jest różnica między Lachami i Góralami,  ale także co te dwie grupy łączy. O tym nie zapominajmy. Zawsze żyliśmy obok siebie i ze sobą.

[email protected] Fot. TK

Lachy kontra Górale: w Łącku zmierzyli się po raz pierwszy
Barwnie, ciekawie i wesoło było dziś w Łącku za sprawą pierwszego w takiej formule spotkania Lachów z Góralami. Były wyścigi w obieraniu ziemniaka, siłowanie się na ręce i przeciąganie liny.


Dziękujemy za przesłanie błędu