Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
15/03/2020 - 22:55

W Leluchowie, Muszynce i na kładce w Żegiestowie granicy nie przekroczysz

Dwa przejścia graniczne ze Słowacją Muszynka-Kurov i Leluchow -Circ, od niedzieli (15 marca) zostały zamknięte dla ruchu samochodowego przez funkcjonariuszy straży granicznej i policji. Nieczynna i strzeżona jest też kładka pieszo-rowerowa na Popradzie, w Żegiestowie-Sulin.

Zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, granice Polski zamknięto dla cudzoziemców. -Zamykamy w ten sposób drzwi przed pandemią -mówił szef polskiego rządu, na konferencji prasowej, 13 marca. 

Na terenie sąsiednich gmin Muszyny i Krynicy znajdują się dwa przejścia graniczne: Muszynka-Kurov  i Leluchów-Circ, które od niedzieli (15 marca) są zamknięte dla samochodów i strzeżone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, polskiej i słowackiej.

Nieczynna i strzeżona jest też kładka pieszo-rowerowa na Popradzie, Żegiestów-Sulin. Zamknięte są nawet niewielkie, sąsiedzkie przejścia na pogranicznych strumykach.

Z zamknięcia granic i 14-dniowej kwarantanny po powrocie do kraju wykluczone są m.in.: osoby zamieszkujące tereny przygraniczne, pracujące codziennie za granicą. Dotyczy to zarówno Polaków, jak i obcokrajowców, mogących wjeżdżać do Polski, za okazaniem odpowiedniego dokumentu potwierdzającego zatrudnienie.

Na granicy ze Słowacją czynne są dwa całodobowe przejścia drogowe w Barwinku i Chyżnem oraz trzy kolejowe, w tym Muszyna-Plaveč, obsługujące składy towarowe. Pozostałe to: Łupków -Palota, i Zwardoń–Skalité.

Kontrole zostały przywrócone na 10 dni, z możliwością wydłużenia ich o kolejnych 20 dni, a później o kolejny miesiąc.

(MK) fot. aut.

W Leluchowie, Muszynce i na kładce w Żegiestowie granicy nie przekroczysz
Dwa przejścia graniczne ze Słowacją Muszynka-Kurov i Leluchów-Circ, od niedzieli (15 marca) zostały zamknięte dla ruchu samochodowego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji. Nieczynna i strzeżona jest też kładka pieszo-rowerowa na Popradzie, Żegiestów-Sulin.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)