Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
22/12/2022 - 09:20

Jezioro Rożnowskie to nasz skarb. Wszyscy zyskamy na rewitalizacji [WIDEO]

Nikt nie ma wątpliwości, że rewitalizacja Jeziora Rożnowskiego jest niezwykle potrzebna. Niedawno poznaliśmy szczegóły całej akcji. Przewodniczący Rady Gminy Chełmiec - Wiesław Szołdrowski przekonuje, że zyska na tym wielu mieszkańców.

Rewitalizacja Jeziora Rożnowskiego

Bardzo dużo mówi się w ostatnim czasie o rewitalizacji Jeziora Rożnowskiego. Przypomnijmy, że pomysł ten podnieśli członkowie Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”. Przed kilkoma miesiącami swoje podpisy na tablicy z apelem utworzenia dedykowanego funduszu celowego, dzięki któremu można będzie uporządkować gospodarkę komunalną, zagospodarować brzegi, głównie poprzez ich oczyszczanie, złożyło wielu samorządowców.

Inicjatywa ma wielu zwolenników. O tym pomyśle dyskutowali też, podczas nadzwyczajnego zjazdu członkowie Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej. Wszystkim mieszkańcom regionu zależy na ratowaniu perły, jaką jest Jezioro Rożnowskie. Każdy więc był zgodny, że czas najwyższy na jego rewitalizację. Zygmunt Berdychowski ogłosił rozpoczęcie zbiórki podpisów poparcia. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Wiesław Szołdrowski o rewitalizacji Jeziora Rożnowskiego

Na spotkaniu pojawiło się także wielu gości specjalnych. Wśród nich był m.in. Wiesław Szołdrowski – przewodniczący Rady Gminy Chełmiec. Co mówił o inicjatywie?

- Jezioro jest zamulone i zaśmiecone. Myślę, że jeśli inicjatywa jego rewitalizacji dojdzie do skutku, to zyska na tym też gmina Chełmiec. Kiedy będzie zadbane, to mieszkańcy chętniej będą na nie przyjeżdżać – twierdził. Cała wypowiedź znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: DS, wideo: Tomasz Kowalski)Dziękujemy za przesłanie błędu