Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
28/12/2016 - 18:35

Ponad czterysta osób chce pracować w KaOSG. Miejsc jest tylko osiemnaście

Tego jeszcze nie było! Ponad czterysta osób stara się o pracę w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu. Miejsc jest tylko osiemnaście. Takie zainteresowanie zatrudnieniem w tej formacji przeszło najśmielsze oczekiwania „pograniczników”.

Nabór chętnych do pracy w Karpackim Oddziale Straży Granicznej prowadzony był od 12 do 16 grudnia. Pod siedzibą „pograniczników” przy ul. I Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu ustawiały się długie kolejki tych, którzy wiążą swoją przyszłość z tymi służbami mundurowymi i chcieli złożyć wymagane dokumenty.

W ciągu tych kilku dni trwającego naboru niezbędne dokumenty o przyjęcie do służby przyjęto od 76 osób.

- Każde podanie o przyjęcie do służby, liczące kilkanaście stron, było sprawdzane pod względem formalnym na bieżąco – powiedziała portalowi Sądeczanin.info kpt. Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy komendanta KaOSG w Nowym Sączu. – W dniach, kiedy odbywał się nabór skutecznie udało się złożyć dokumenty 76 osobom.

Pozostałych 334 zainteresowanych, którzy w dniach naboru czekali przed siedzibą KaOSG, by złożyć dokumenty, zostało zapisanych na listę.

- Wyznaczono dodatkowe terminy składania podań - dodaje rzeczniczka. – Ostatni z kandydatów przedłoży dokumenty 27 lutego przyszłego roku.

Zainteresowanie pewną i stabilną pracą pogranicznika jest ogromne. Swoją przyszłość z KaOSG wiążą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Do służby w Straży Granicznej  przyjmowane są osoby do 35 roku życia.

Zobacz także: Nowy Sącz: chcą pracy w karpackim Oddziale Straży Granicznej 

Grudniowy nabór był już trzecim, którzy przeprowadzono w tym roku, aby uzupełnić kadry KaOSG.

- Poprzednie dwa nabory (na 18 i 49 stanowisk) były przeprowadzane wprawdzie w Karpackim Ośrodku Wsparcia SG, lecz pod kątem uzupełnienia kadr tworzonego Karpackiego Oddziału SG – dodaje kpt. Kądziołka. - Komendę KaOSG zasilili również funkcjonariusze z innych jednostek organizacyjnych SG działających na terenie kraju.

Procedura przyjęcia do służby w Straży Granicznej jest dwuetapowa i trwa kilka miesięcy. Pierwszy etap obejmuje między innymi złożenie dokumentów, rozmowę kwalifikacyjną, badanie psychologiczne i psychofizjologiczne.

Drugi etap odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia w SG. Ta część obejmuje test z wiedzy ogólnej, egzamin z języka obcego (wybrany angielski, niemiecki, francuski, bądź rosyjski), test sprawnościowy oraz rozmowę.

Nowi funkcjonariusze, którzy zostaną przyjęci do służby w tej formacji, będą musieli odbyć jeszcze szkolenie podstawowe, praktyki oraz szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej w jednym z ośrodków szkolenia SG w Polsce.

Ta procedura będzie trwała również kilka miesięcy.

Dopiero po przejściu tych dwóch etapów i wymaganego szkolenia nowi „pogranicznicy”  zostaną przydzieleni do służby w jednej z placówek Karpackiego Oddziału Straży Granicznej: w Krakowie – Balicach, Tarnowie, bądź w Zakopanem.

(MACH), Fot. arch. KaOSG w Nowym Sączu.







Dziękujemy za przesłanie błędu