Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
05/02/2018 - 18:00

Sądeczanin Roku 2017. Arkadiusz Aleksander wierzy, że Sandecja utrzyma się w ekstraklasie

Najpierw pracował dla dobra Sandecji jako piłkarz, a dokładniej skuteczny napastnik. Obecnie jest jej dyrektorem sportowym oraz doradcą prezydenta Nowego Sącza do spraw sportu.

Arkadiusz Aleksander jest doradcą prezydenta Nowego Sącza ds. sportu, a także dyrektorem sportowym klubu Sandecja. Jego praca w Sandecji znacznie przyczyniła się do historycznego osiągnięcia, jakim w 2017 roku był awans drużyny na najwyższy poziom ligowy. Był to wyczyn, który środowisko piłkarskie okrzyknęło wprost ogromną sensacją. Za ten wielki sukces Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał między innymi Arkadiuszowi Aleksandrowi honorowe odznaczenie „Krzyż Małopolski”.

Zobacz: Arkadiusz Aleksander kandydatem na Sądeczanina Roku 2017

Wcześniej Rada Miasta Nowego Sącza przyznała mu odznaczenie Tarcza Herbowa: „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”, które motywowano promocją Sądecczyzny na skalę ogólnopolską.

- Dziękuję za nominację. Jest to dla mnie duży zaszczyt i ogromne zaskoczenie. Przede wszystkim nie spodziewałem się, że znajdę się wśród osób nominowanych do tytułu „Sądeczanina Roku”, a wydaje mi się miało to związek z historycznym wydarzeniem, które miało miejsce w poprzednim roku, czyli awansem Sandecji Nowy Sącz do ekstraklasy. Miałem w nim jakiś swój udział. Cieszę się, że pierwszy raz w ponad stuletniej historii klubu piłkarze występują na tym poziomie rozgrywek. Wszystkim osobom oddającym na mnie głos bardzo serdecznie dziękuję - powiedział  Arkadiusz Aleksander.

Arkadiusz Aleksander – SMS o treści SR.1 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017. ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

MŚ ([email protected]). Wideo: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"