Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
01/08/2019 - 11:00

Wielki pożar w Skrzydlnej. Z ogniem walczyło 114 strażaków [WIDEO]

Przeżyli koszmar. W jednej chwili cały ich dobytek stanął w ogniu. Przez wiele godzin pożar gasiło ponad stu strażaków. Niestety straty są ogromne.

Miniona noc była bardzo pracowita dla limanowskich strażaków. Tuż po godzinie 20 oficer dyżurny został poinformowany, że w Skrzydlnej płoną budynki gospodarcze. Już po chwili od przyjęcia zgłoszenia w gminie Dobra zawyły syreny. Strażacy szybko zbiegli się do remiz, wsiedli do wozów i ruszyli na sygnale do Skrzydlnej.

Zobacz też Wielki pożar w Falkowej. Piorun uderzył w budynki gospodarcze. [WIDEO]

Łunę ognia i kłęby dymu było widać już z daleka. Po dotarciu na miejsce strażakom ukazał się dramatyczny widok. Budynki gospodarcze były już całe w ogniu. W pobliżu znajdował się dom, który również był zagrożony pożarem. Strażacy natychmiast zaczęli polewać płonące budynki wodą. Przez wiele godzin z ogniem walczyło aż 114 strażaków z Limanowej, Skrzydlnej, Dobrej, Jodłownika, Szczyrzyca, Kasinki Wielkiej, Wilkowiska, Stróży, Szyku i Jurkowa.

Na miejsce przyjechał również komendant powiatowy limanowskiej straży pożarnej mł. bryg. Wojciech Frączek. W trakcie akcji ratunkowej dwie osoby źle się poczuły i zostały przekazane pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

Strażacy zakończyli gaszenie pożaru dopiero po godzinie 4. Straty sięgają nawet 580 tys. zł. Jak na razie jest za wcześnie, aby stwierdzić, jaka była przyczyna pożaru.

RG [email protected], Film Powiat Limanowski 112, Fot. TV 28, Powiat Limanowski 112, OSP JurkówDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)