Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
21/07/2019 - 05:35

Wielki pożar w Falkowej. Piorun uderzył w budynki gospodarcze. [WIDEO]

Nad regionem przeszła gwałtowna burza. W Falkowej piorun uderzył w budynki gospodarcze, które stanęły w ogniu. Z pożarem walczyło kilkudziesięciu strażaków.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych nad regionem przeszła gwałtowna burza z ulewnym deszczem. Na granicy powiatu nowosądeckiego i tarnowskiego w miejscowości Falkowa piorun uderzył w budynki gospodarcze. Zapaliła się stajnia oraz stodoła, w której znajdowało się siano. 

Już po kilku minutach w gminie Ciężkowice zawyły syreny strażackie. Strażacy szybko zbiegli się do remiz i ruszyli gasić pożar. Kłęby dymu było widać już z daleka. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, budynki były już całe w ogniu.  

Zobacz też Gwałtowna burza przeszła nad regionem. Podtopione budynki, połamane drzewa

Przez kilka godzin z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków. Niestety niewiele  udało się uratować. Właściciele ponieśli straty sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych. Spłonęło sześć sztuk bydła, siano i maszyny rolnicze. Całkowicie zniszczone zostały także budynki gospodarcze. Najważniejsze jednak, że nikt z mieszkańców nie ucierpiał w tym pożarze.

- Akcja ratownicza potrwa jeszcze do północy – mówi w rozmowie z dziennikarzem portalu Sądeczanin asp.szt. Aleksander Walkowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

RG [email protected] Fot. RG, Film RG

Wielki pożar na granicy powiatów. Piorun uderzył w budynki gospodarcze
Nad regionem przeszła gwałtowna burza. W Falkowej piorun uderzył w budynki gospodarcze, które stanęły w ogniu. Trwa akcja gaśnicza. Z pożarem walczy kilkudziesięciu strażaków.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)